Anasayfa /  Spor

TFF'den Ali Koç ile ilgil Süper Kupa iddiası ile ilgili açıklama: Tamamem asılsız

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Kupa Finali'nin Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a ait olduğu yönündeki iddiaları net bir dille yalanladı.

Abone ol
Abone ol 29 Kasım 2023 13:39

TFF'den Ali Koç ile ilgil Süper Kupa iddiası ile ilgili açıklama

Bir web sitesinde yer alan haberde Süper Kupa Finali'nin Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan çıktığı iddia edilmiş, sarı-lacivertli kulüp bu iddianın gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Türkiye Futbol Federasyonu’ndan süreç ile ilgili gerçekleri ivedilikle açıklamasını özellikle rica ediyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

TFF, Süper Kupa Finali'nin Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Ali Koç'a ait olduğu yönündeki iddiaları resmi İnternet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamayla net bir dille yalanladı.

TFF'den yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda TSİ 20.45'te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV'de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan "Suudi Arabistan'da final Ali Koç'un fikri mi" başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç'a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik.

Bu vizyonla tekrar altını çizerek hatırlatmak isteriz ki kulüplerimize gelir getirmesi amacıyla Turkcell Süper Kupa'nın yurtdışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.

Konuyla ilgili olarak Federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini tekrar önemle rica ederiz."

Yorumlar