Anasayfa /  Foto Galeri

TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, lig dönemlerinde çokça şikayet alan spor programlarına çekidüzen verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği halinde harekete geçti.

TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği - Sayfa 1

TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, lig dönemlerinde çokça şikâyet alan spor programlarına çekidüzen verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği halinde harekete geçti.

TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği - Sayfa 2

Futbol, toplumun geneli tarafından benimsenen, ilgiyle izlenen spor aktiviteleri arasında yer alıyor. Centilmenlik çerçevesinde insanları bütünleştirmesi gerekirken zaman zaman ayrışmalara yol açan futbol müsabakaları istenmeyen olaylara sebep olabiliyor. Özellikle, maçlar sonrası radyo ve televizyonlarda yapılan eleştiri sınırlarını aşan yorum ve müdahaleler toplumun yanlış yönlendirilmesi gibi tehlikeli bir sonuca ulaşabiliyor.

TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği - Sayfa 3

TFF - RTÜK iş birliği
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yayınların etkisiyle yaşanabilecek olumsuz olayların önüne geçilmesi için spor programlarıyla ilgili özel bir çalışma yapma kararı aldı. Spor programı olmaktan çıkıp zaman zaman toplumu infiale sürükleyen "Hakem Eleştiri Programları"na dönüşen yayınların, olması gerektiği gibi keyifle izlenen yapımlar olması için çaba sarf eden Üst Kurul, Türkiye Futbol Federasyonu ile temasa geçti.

TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği - Sayfa 4

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den RTÜK'e ziyaret
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu Üyeleri bugün RTÜK'ü ziyaret etti. Ziyarette spor programları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, spordaki şiddet olaylarının ve bunların medya yansımalarının titizlikle takip edildiğini söyledi. Şahin, spor yorumcularının bilerek ya da bilmeyerek toplumu yanlış yönlendirebileceğine dikkat çekerek, özellikle maç sonrası yayınlarındaki yorumların dikkatle yapılması gerektiğini ifade etti. TFF heyeti ise, spor programlarındaki haksız eleştirilere ve amacını aşan yanlış yorumlara vurgu yaptı.