Anasayfa /  Foto Galeri

Terzi dizisi nerede çekiliyor? Terzi dizisi oyuncuları kim kimdir?

Netflix'in yeni Türk dizisi Terzi yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı! 1. sezonu 7 bölüm olan Terzi dizisinin başrolünde Çağatay Ulusoy, Şifanur Gül, Salih Bademci, Olgun Şimşek ve Ece Sükan var. Gülseren Budayıcıoğlu'nun hikayesini yazdığı Terzi dizisi gerçek bir hayat hikayesi.

Terzi dizisi nerede çekiliyor? Terzi dizisi oyuncuları kim kimdir? - Sayfa 1

Terzi Dizisinin Konusu Nedir?

Eşsiz yeteneği büyükbabasından miras kalan başarılı terzi Peyami, büyükbabasının ölümünden sonra mesleği gibi sırrını da devralıyor. Peyami, herkesten sır gibi sakladıkları, akli dengesi yerinde olmayan babası Mustafa'nın bakımını üstleniyor. 

Bu sırada en iyi dostunun müstakbel eşi için gelinlik dikmeye başlıyor. Ünlü terzi Peyami'nin hayatı, yakın dostu Dimitrinin müstakbel eşi Esvet'in hayatına ansızın girmesiyle değişiyor. Çünkü Esvet de istismar edildiği ilişkisinden kaçmanın yollarını arıyor... 

Terzi dizisi nerede çekiliyor? Terzi dizisi oyuncuları kim kimdir? - Sayfa 2

Terzi dizisi nerede çekiliyor, Peyami'nin terzi atölyesi nerede?

Mekanların çok itinalı bir şekilde seçildiği Terzi dizisinin birçok bölümü Kırklareli ve İstanbul'da çekildi. Kars ve çiftlik bölümlerinin Kırklarelin'de çekildiği gelen bilgiler arasında. Peyami'nin terzi atölyesi ve Dimitri'nin ev çekimleri İstanbul'da gerçekleştirildi. 

Terzi dizisi nerede çekiliyor? Terzi dizisi oyuncuları kim kimdir? - Sayfa 3

Terzi Dizisi Uyarlama mı?

Çağatay Ulusoy, Salih Bademci ve Şifanur Gül'ün başrollerinde yer aldığı Terzi dizisi gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanıyor. Terzi dizisinin karakterlerinin gerçek hayatta kim olduğu ise bilinmemektedir. 

Terzi dizisi nerede çekiliyor? Terzi dizisi oyuncuları kim kimdir? - Sayfa 4

Terzi dizisinin oyuncuları ve karakterleri

Çağatay Ulusoy - Peyami
Şifanur Gül - Esvet
Olgun Şimşek - Mustafa
Salih Bademci - Dimitri