Anasayfa /  Foto Galeri

Tenis topunun üzerine oturursanız ne olur?

Tenis topunun üzerine oturursanız ne olur? Koşmaya başlamadan önce tenis topuna oturun Egzersize başlamadan önce gerilmek ve kasları çalıştırmak çok önemli. B

Tenis topunun üzerine oturursanız ne olur? - Sayfa 1

Hepimizin sağlıklı bir benden için sporun bir ucundan tutmamız gerektiğini biliyoruz ama uygulamıyoruz. Neyse ki konu bu değil. Eğer spor yapıyor ve yaptığınız spordan verim almak istiyorsanız işte ihtiyacınız olan ipuçları. *Koşarken elinizde buzlu su şişesi tutun / Dayanıklılığınızı arttırmak ve koşmayı daha kolay hale getirmek için tek yapmanız gereken buzlu su dolu şişeyi elinizde tutmak. Bir araştırmaya göre koşarken elde soğuk su tutmak vücut ısısının yükselmesini önleyerek dayanıklılığı arttırıyor. Böylece daha hızlı koşabilir ve daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Tenis topunun üzerine oturursanız ne olur? - Sayfa 2

Koşmaya başlamadan önce tenis topuna oturun Egzersize başlamadan önce gerilmek ve kasları çalıştırmak çok önemli. Bunu yapmadığınızda egzesizden alacağınız verim düşer ve sakatlanma ihtimaliniz artar. Egzersiz öncesinde kalçanızın tek tarafıyla bir tenis topuna oturun ve baskı uygularken bütün kalça kasınızda yuvarlayarak dolaştırın. Aynı yöntemi baldır kaslarınızda da uygulayabilirsiniz.

Tenis topunun üzerine oturursanız ne olur? - Sayfa 3

Spor yaparken kırmızı giyinin Araştırmalara göre egzersiz sırasında kırmızı giyinmek enerjiyi arttırıyor. Basit bir psikolojik yöntem olabilir ancak ihtiyacınız olan enerjiyi vereceği kesin.

Tenis topunun üzerine oturursanız ne olur? - Sayfa 4

Bir hareletin tekniğini kaptıktan sonra o hareketi 40 saniye yapıp, 20 saniye dinlenmelisiniz. Saniyeleri saydığınızda daha çok çalışırsınız, kalp atışlarınız hızlanır ve daha fazla kalori yakarsınız. Tekrarları saymak ise aksine sizi yavaşlatır ve egzersizi sıkıcı hale getirir.