Anasayfa /  Politika

Temel Karamollaoğlu'ndan ekonomi yorumu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Son dönemde ekonomi allak bullak oldu. Zirveye çıkmıştı dolar, birdenbire düştü" dedi.

Abone ol
Abone ol 25 Aralık 2021 21:50

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Kırıkkale İl Başkanlığı'nın 6’ncı Olağan Kongresine katıldı.

Ülke olarak zor zamanlardan geçildiğini belirten Karamollaoğlu, ekonomiye ilişkin değerlendirmede bulundu.

"ZİRVEYE ÇIKMIŞTI DOLAR, BİRDENBİRE DÜŞTÜ"
"Son dönemde ekonomi allak bullak oldu" diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Zirveye çıkmıştı dolar, birdenbire düştü. Faizler iniyor belki yerine göre. İşsizlik aldı başını gidiyor. Ne yapacağımız belli değil. Evet üniversiteyi görüyoruz, yollarımız düzeldi; ancak şunu unutmayalım bunların hepsi bir bedel karşılığında oldu. Yüksek binalar, yollar, otoyollar, tüneller, hızlı trenler, bunlar hiçbir zaman tenkit edilecek yatırımlar değildir; ama ne pahasına bunlar yapılıyor onu bilmek mecburiyetindeyiz. Türkiye kalkınmış gözüken; ama fiilen de adaleleri, kasları giderek çürümeye yüz tutan bir ülke haline geldi"

"İHA'LAR HAKİKATEN BİZLERİ SEVİNDİRDİ"
Karamollaoğlu'nun konuşmalarından satır başları;

"Siyasette elbette ki farklı görüşler olacaktır. Ülkemizin problemleri var, bir takım sıkıntılarımız var, bu problemlerin çözülmesi, sıkıntıların giderilmesi siyasi partilerin her birinin görevidir, arzusudur. Ancak biz problemlerimizi görüşürken, çözüm önerilerimizi ortaya koyarken ille de birbirimizi tahkir etmek, birbirimize hakaret etmek mecburiyetinde miyiz? Farklı görüşler var ama ben siyasetin bu kadar gerildiğine, insanların bu kadar ağır bir şekilde tahkir edildiğine emin olun şahit olmadım.

İHA’lar hakikaten bizleri sevindirdi. Demek ki biz işi ehline verir ve biz o sahada gayret gösterenlerin önünü açarsak destanlar yazabiliyoruz. Onu SİHA’larla gördük. Şimdi belli bir süre çalışıldığı için uçak motorlarını, jet motorlarını, çeşitlerini üretmeye başladık. Prototiplerini yaptık; ama bunun tatbikata konması öyle kolay, dedikleri gibi 2 yılda olmaz. En az 7- 8 yıl gerek. O zamana kadar da ciddi önem vermek lazım, tahsislerini ihmal etmemek lazım"

Yorumlar