Uçan araba hayali sonunda gerçek oldu! İşte fiyatı...

Hollanda firması PAL-V'nin 15 yıldır üzerinde çalıştığı uçan araba piyasaya çıkıyor. Aracın fiyatının ilk olarak 499 Dolar olacağı belirtildi.

Uçan araba hayali sonunda gerçek oldu! İşte fiyatı...

Dünyanın ilk uçan otomobili olan PAL-V için ön siparişler başladı. Şirket, siparişleri kendi internet sitesi üzerinden alıyor.

PAL-V'den yapılan açıklamada, son kalan güvenlik sertifikalarının alınmasının ardından ilk teslimatın 2019 yılı içerisinde yapılacağı belirtildi.

Araç karada 160 km hıza ulaşabilirken, havada 179 km son hıza kadar çıkabilecek. 11 bin feet'e kadar yükselen aracın menzili ise 563 km olarak açıkandı.

Şirket açıklamasına göre PAL-V'nin yol modundan uçuş moduna geçmesi ise 'bir düğmeye basmak kadar kolay' olacak. Tüm işlem 10 dakikanın altında tamamlanabilecek.

İlk etapta sınırlı sayıda üretilen (90 adet) araçların satışa çıkarılacağı duyurulurken, fiyatın 499 bin euro (621 bin 500 dolar) olması bekleniyor. Daha sonrasında gelecek olan versiyonun fiyatı ise 299 bin euroya düşecek. Firma, bu fiyata uçuş derslerinin de dahil olduğunu açıkladı.

Aracı kullanmak için pilot lisansı sahibi olmak gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 16:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER