Anasayfa /  Ekonomi

Tarım Kredi Marketleri duyurdu! İşte indirim tarihi ve indirim gelecek o ürünler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı Tarım Kredi Kooperatifi marketleri, enflasyonla mücadele çerçevesinde temel tüketim ve et ürünlerinde geniş bir indirim kampanyası başlatıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından uygulanacak indirimin tarihi ve ürünler belli oldu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 12 Ağustos 2022 14:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı Tarım Kredi Kooperatifi marketleri, enflasyonla mücadele çerçevesinde temel tüketim ve et ürünlerinde geniş bir indirim kampanyası başlatıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından uygulanacak indirimin tarihi ve ürünler belli oldu. İşte detaylar...

Tarım Kredi Kooperatifine ait marketlerde 30’un üzerinde temel tüketim ürününde 15 Ağustos Pazartesi günü itibarıyla geçilecek indirimli fiyat uygulamasının detayları belli oldu.

“Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi."

İŞTE İNDİRİM YAPILACAK BAZI ÜRÜNLERİN TAHMİNİ YENİ FİYATLARI

CNN Türk Muhabiri Melike Görür bazı indirimli ürünlerin fiyatlarını paylaştı. Görür şu ifadeleri kullandı: 

"Burgu makarna 11.90 lira civarında ve indirim gelmesiyle birlikte makarnanın fiyatı 8 lira olacak. 5 litrelik ayçiçek yağı 245 lira yaklaşık 185 lira olmasını bekliyoruz. Tam olgunlaştırılmış beyaz peynirin fiyatı oldukça düşecek. Şu an için 50 lira civarında olan 600 gram beyaz peynirin 40 liraya düşmesini bekliyoruz. Kuru fasulye 35.70 lira ve 25 lira olacak yeni fiyatıyla birlikte. Fiyatlar bu indirimle beraber daha da düşecek."  

ET ÜRÜNLERİNDEKİ İNDİRİMLER AYRICA DUYURULACAK

Et ürünlerinde ise Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde ivedilikle, kasap reyonu bulunmayan marketlerde ise gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasının ardından paketli olarak en kısa sürede indirimli şekilde satışa sunulacak. Et ürünlerinde uygulanacak indirimlerin duyurusu ayrıca yapılacak.

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER BİN 400 NOKTADA VATANDAŞLA BULUŞACAK

Tarım Kredi Kooperatifi marketleri, bin 400’e yakın hizmet noktasında üreticilerin yerli ve doğal ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor.

CNN Türk Muhabiri Gülşen Coşkun konuyla ilgili şu bilgileri paylaştı: "Dün Cumhurbaşkanı indirim gelecek demişti. Tarım Kredi Kooperatifleri’nden açıklama geldi. 30 üründe indirim olacak pazartesi yani 15 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak. Makarna, un, salça, nohut, fasulye, şeker, tavuk ürünleri, yumurta, peynir, tereyağı, kuru soğan, karpuz, çamaşır deterjanı, sıvı sabun, peçete, kolonya, bebek bezi indirim uygulanacak ürünler arasında.

"ET ÜRÜNLERİNDE UYGULANACAK İNDİRİMLERİN DUYURUSU AYRICA YAPILACAK"

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan et fiyatlarında yüzde 35 indirim olacağını söylemişti. Çalışma başlatıldı. Önce Et Süt Kurumu’ndan temin ediliyor. Tam tarih yok ama en kısa zamanda indirim yapılacak vurgusu var.

Et ürünlerinde uygulanacak indirimlerin duyurusu ayrıca yapılacak. Önce 30 üründeki indirim devreye girmiş olacak. Sonrasında etteki indirimi göreceğiz. Peki hangi noktalardan alınabiliyor bu ürünler. 1400 noktaya işaret ediyor Tarım Kredi Kooperatifleri ve şu açıklamayı yapıyor. 1400’e yakın hizmet noktasında üreticilerin yerli ve doğal ürünlerini en iyi şartlarda vatandaşa sunuyor. Vatandaşın bütçesine katkı sağlama bilinciyle hareket ediliyor açıklamasını yapıyor"

 

Yorumlar