Anasayfa /  Foto Galeri

Tam kapanma sonrası bir ilk! Hafta sonu ve hafta içi yasaklarıyla ilgili flaş gelişme!

Tam kapanma ile birlikte vaka sayıları ciddi şekilde azaldı. Böylelikle kademeli normalleşme dönemi başladı. Kademeli normalleşmeyle birlikte hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başlarken, hafta sonu yasağı ise cumartesi ve pazar günü olarak belirlendi. Türkiye tam kapanmanın ardından 23 gün sonra ilk kez hafta sonu yasaklarıyla evlerinde olacak. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı? Yasak saat kaçta başlayacak? İşte tüm detaylar...

Tam kapanma sonrası bir ilk! Hafta sonu ve hafta içi yasaklarıyla ilgili flaş gelişme! - Sayfa 1

Kademeli normalleşmeyle birlikte hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00­-5.00 saatleri arasında, hafta sonları ise cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak şekilde ve pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Tam kapanma sonrası bir ilk! Hafta sonu ve hafta içi yasaklarıyla ilgili flaş gelişme! - Sayfa 2

23 GÜN SONRA BİR İLK 
Türkiye, tam kapanmanın ardından 23 gün sonra ilk kez hafta sonu yasaklarını yaşayacak. 1 Haziran'dan sonra ise vaka sayılarındaki düşüşe bağlı olarak normalleşme adımlarının atılması ve hafta sonu yasaklarının kaldırılması da planlanıyor.

Tam kapanma sonrası bir ilk! Hafta sonu ve hafta içi yasaklarıyla ilgili flaş gelişme! - Sayfa 3

HAFTA SONU MARKETLER AÇIK MI? 
Vatandaşlar hafta sonu yasaklarının gelmesiyle birlikte marketlerin açık olup olmadığını da merak ediyor. Özellikle A101, BİM, ŞOK, Migros ve Carrefour gibi zincir marketlerin açık olup olmadığı araştırılıyor.

Tam kapanma sonrası bir ilk! Hafta sonu ve hafta içi yasaklarıyla ilgili flaş gelişme! - Sayfa 4

Yayımlanan genelgeye göre zincir marketler hafta sonu açık olacak. Çalışma saatleri de daha önceki hafta sonu yasaklarında olduğu gibi 10:00 ila 17:00 arasında olacak.