Anasayfa /  Foto Galeri

Tam Kapanma ne zaman bitecek, uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar devam edecek "tam kapanma" sürecinde yeni bir açıklama yapıldı. Tam kapanma 19 Mayıs'a kadar uzatılacak mı? Canlı yayında bu soruya açıklık getirildi. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmesinin tüm detayları...

Tam Kapanma ne zaman bitecek, uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı - Sayfa 1

Son 24 saatte 37 bin 298 kişinin Kovid-19 tedavisi ya da karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 626 bin 799'a yükseldi.Test sayısı 48 milyon 712 bin 606'ya ulaştı, vaka sayısı 4 milyon 977 bin 982, vefat sayısı 42 bin 187, ağır hasta sayısı 3 bin 378 oldu.

Tam Kapanma ne zaman bitecek, uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı - Sayfa 2

CANLI YAYINDA AÇIKLADI 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında merak edilen soruları cevapladı. En çok merak edilen sorulardan biri olan 'tam kapanma uzayacak mı?' sorusuna Bakan Soylu, açıklık getirdi. İşte Bakan Soylu'nun önemli açıklamalarından satır başları:

Tam Kapanma ne zaman bitecek, uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı - Sayfa 3

GENELGELER ÜZERİNE ÇIKAN TARTIŞMALAR 
Aldığımız 4 ana pradigmamız devam ediyor. Derdimiz şu, önümüzde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı var. İnsanların virüsü birbirine geçirebilecekleri çok riskli bir dönem yaz dönemi. Tarım için çok önemli bir dönemdeyiz. Tarımı devam ettirmemiz lazım. İhracat rakamlarımız yükseliyor, bunu devam ettirmeliyiz. Ayrıca turizm dönemine giriyoruz. Esnaftan tutun tüm hizmet sektörü çok büyük fedakarlık ortaya koyuyor. Halkımız büyük bir fedakarlık ortaya koyuyor bu anlamda müteşekkiriz.

Tam Kapanma ne zaman bitecek, uzatılacak mı? Bakan Soylu açıkladı - Sayfa 4

'HALKIMIZ BÜYÜK FEDAKARLIK GÖSTERİYOR' 
Tam kapanmanın etkilerini bugünden itibaren göreceğiz. Rakamların 22 bin civarına düşmesi, doğru gittiğimizin bir göstergesidir. Halkımız büyük bir fedakarlık ortaya koyuyor bu anlamda müteşekkiriz. Halkımız da bu süreçte yalnız bırakılmadı. Vefa Sosyal Destek grubu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız gereken yardımları yaptı.