Anasayfa /  Politika

Süleyman Soylu'nun sözlerinin ardından Mehmet Ağar özür diledi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ve Mehmet Ağar'ın "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadesine yanıt verdi. Öte yandan Mehmet Ağar, açıklamasının yanlış olduğunu belirterek özür dilediğini açıkladı.

Abone ol
Abone ol 13 Mayıs 2021 12:37

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ve Mehmet Ağar'ın "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadesine yanıt verdi. Öte yandan Mehmet Ağar, açıklamasının yanlış olduğunu belirterek özür dilediğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile ilgili olarak "İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol." açıklamasını yaptı.


Ayrıca, Bakan Soylu, geçtiğimiz günlerde Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtlayan Mehmet Ağar'ı "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" açıklaması nedeniyle eleştirerek "Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil." dedi.

 NE OLMUŞTU?

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, hakkında "organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker’in açıklamalarının ardından konuşmuştu.

Peker tarafından, FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla suçlanan Ağar, Yalıkavak Marina'nın satışıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. "Bodrum'a hiç gitmedim" diyen Ağar, “Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır demişti.

Bakan Soylu ise bugün yaptığı açıklamada Ağar’a, "Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil” diye yanıt vermişti.

Yorumlar