Anasayfa /  Foto Galeri

Steam'den oyunculara kötü haber! Oyun fiyatları yükseldi!

Dijital oyun dağıtım platformlarından birisi olan Steam'de fiyatlar güncellendi. Yeni fiyatlandırmaya göre dolar kuru 1.8’den 10’a yükseltildi. İşte detaylar...

Steam'den oyunculara kötü haber! Oyun fiyatları yükseldi! - Sayfa 1

Dijital oyun dağıtım platformlarından birisi olan Steam,dolar kurunu 1.8‘e sabitleyerek ülkemizdeki oyuncuların artan döviz kuru ve oyun fiyatlarına rağmen oyunları nispeten daha uyguna almasına imkan sağlıyordu. Zira bu durum an itibariyle değişti ve platform, önerilen dolar kurunu 10 TL’ye çıkardı. Durum böyle olunca oyun fiyatları da tavan yaptı.

Steam'den oyunculara kötü haber! Oyun fiyatları yükseldi! - Sayfa 2

OYUN FİYATLARI YÜKSELDİ

Steam oyun platformu fiyatlandırma önerilerini güncelledi yeni ücretlendirmeleri sadece tavsiye niteliğinde. Fiyatlandırmaları yine Steam’in fiyat algoritmasına göre oyun geliştiricileri belirleyecek.

Steam'den oyunculara kötü haber! Oyun fiyatları yükseldi! - Sayfa 3

Steam yeni dolar kuru fiyatını 1.8’den 10’a çıkararak 8.2’lik bir artış uygulayacağını söyledi. Oyun geliştiricilerinden olan Valve satış fiyatlarında bir değişiklik yapmayacağını ekledi.

Steam'den oyunculara kötü haber! Oyun fiyatları yükseldi! - Sayfa 4

DOLAR KURU 10'A ÇIKTI!

Şu anda Stratera Games tarafından geliştirilen oyunlar 125 TL’den başlayan fiyatlara satılıyor. Bu fiyat düne kadar 24 TL’ydi.