Anasayfa /  Güncel

Sprey boya kutusu yüzünde patlamıştı! 11 yaşındaki çocuğun son hali

ERZURUM'da arkadaşlarıyla oyun oynarken ateşe atılan sprey boya kutusunun patlaması sonucu yüzü yanan 11 yaşındaki Tayfun Aydın, hastanede tedaviye alındı.

Abone ol
Abone ol 18 Mayıs 2019 18:25

11 Mayıs günü Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü köyünde meydana gelen olayda Tayfun Aydın, kardeşiyle birlikte dedesini ziyaret etmek için gittiği köyde, oyun oynamaya dışarı çıktı. Bu sırada çocuklar, etraftan topladıkları çalı çırpıyı yakıp, sprey boya kutusunu da ateşe attı. Boya kutusu bu sırada yere eğilen Tayfun’un yüzüne doğru patladı.

Sprey boya kutusu yüzünde patlamıştı işte 11 yaşındaki çocuğun son hali - Sayfa 2

Olay sonrası yüzünde birinci ve ikinci derece yanıklar oluşan Tayfun Aydın, çağırılan ambulansla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu 6'ıncı sınıf öğrencisi Tayfun Aydın, yaşananları şöyle anlattı:

Sprey boya kutusu yüzünde patlamıştı işte 11 yaşındaki çocuğun son hali - Sayfa 3

Bilmiyordum attıklarını: "Bisiklet sürüyordum. Kardeşim ve arkadaşları oyun oynuyordu. Ben de yanlarına gittim. Yerden çubuk almak için eğildim. Ayağı kalkınca birden sprey boya patladı. Ben bilmiyordum onu oraya attıklarını. Ben de korktum aşağıya doğru kaçtım biraz.

Sprey boya kutusu yüzünde patlamıştı işte 11 yaşındaki çocuğun son hali - Sayfa 4

Bir daha asla oynamam: Yüzümdeki plastik parçaları almaya çalıştım. Halamı ve amcamı çağırdılar. Onlarla hastaneye geldik. Doktorlar güneşe çıkmamamı, yoksa yüzümde lekeler oluşacağını söylediler. Bir daha ateşe yaklaşmam ve maytapla asla oynamam. Çocuklar da ateşe yaklaşmasın, tehlikeli şeylerle uğraşmasınlar. Babaannem ve halam beni merak etmesinler, çok iyiyim."

Sprey boya kutusu yüzünde patlamıştı işte 11 yaşındaki çocuğun son hali - Sayfa 5

1 yıl güneşe çıkmayacak: Anne Hatice Aydın ise, Ben hastaneye geldiğimde oğlumun durumu kötüydü. Sprey boya kutusunun parçaları yüzündeydi. Tedavi sonrası şimdi iyi çok şükür. Durumu iyiye gidiyor. 1 yıl dikkat edilecek, güneşe çıkmayacak. Eğer 1 yıl dikkat edersek, doktor iz kalmayacağını söyledi. Eşimden kalan maaşla üç çocuğum ve ben geçinmeye çalışıyoruz" diye konuştu. 


Yorumlar