Anasayfa /  Teknoloji

Space X'in sahibi Elon Musk'a 258 milyar dolarlık 'Doge Coin' davası

Musk, Tesla ve SpaceX’i Dogecoin’in fiyatını şişiren bir saadet zinciri oluşturmakla suçlayan davacı, zararlarının karşılanmasını talep ediyor.

Abone ol
Abone ol 18 Haziran 2022 21:49

Amerikalı bir Dogecoin yatırımcısı, Elon Musk, Tesla ve SpaceX’i söz konusu kripto paranın fiyatını şişirmek için yasadığı bir şantaj girişimi işletmekle suçladı; 258 milyar dolarlık bir tazminat davası açtı.

Musk’ın son dönemde Dogecoin ile ilgili tweetler paylaştığına ve kendisini “Dogefather” ilan ettiğine değinen davacı Keith Johnson, Dogecoin’i Musk’ın kontrol ettiği düşüncesi ve söz konusu kripto paraya yatırım yapan kişilerin zararlarının karşılanması amacıyla dava açtı. Davacı, Musk, Tesla ve SpaceX’e karşı açtığı davada, kripto para yatırımcılarının Musk’ın tweetlerini sıklaştırdığı günden bu yana 86 milyar dolarlık zarara uğradıklarını belirterek bu meblağın üç katını talep etti.

Dogecoin’in fiyatı yakın zamanda 0,74 dolardan 0,05 dolara geriledi.

Davacı Keith Johnson’a göre Musk, Tesla ve SpaceX’in adımları, bir değeri olmayan Dogecoin’in meşru bir yatırım aracı olarak kabul görmesine ve fiyatının yükselmesine yol açtı.

Etiketler elon musk dogecoin dava
Yorumlar