Anasayfa /  Güncel

Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca 'Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı uygulaması olmayacağını, Bilim Kurulu'nun da bu yönde bir önerisi bulunmadığını söyleyebilirim." yanıtını verdi.

Abone ol
Abone ol 16 Eylül 2020 21:08

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından herkesin merak ettiği "Sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Türkiye için sokağa çıkmaya yasağının söz konusu olmadığını söyleyebilirim" dedi.

Bakan Koca, "Dünyada sokağa çıkma yasağıyla ilgili benzer kısıtlamalardan uzak kalındığını, bu uygulamaların tercih edilmediğini biliyoruz. Türkiye için sokağa çıkmaya yasağının söz konusu olmadığını söyleyebilirim. Bizim özellikle sonuç alabileceğimiz, maske ve mesafeyi çok söylüyoruz. Ama bu bulaşın en önlenmesinin kısa yolu mesafe, mesafenin korunmadığı yerde maske. Basit 2 uygulama ile sonuç alındığını biliyoruz. Hem esnek çalışma, hem ulaşımla ilgili bir takım düzenlemeler. Bu esnek çalışma ile ilgili sadece kamu değil özel sektöründe içinde olmasını Bilim Kurulu öneriyor. İlin ya da illerin durumuna göre bu kararların alınabileceğini söylüyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar