Anasayfa /  Foto Galeri

Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Gururla Koleksiyonu ile kutluyor

1935 yılında, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin cesur bir girişimcilik öyküsü olarak doğan Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinin ve gelişiminin izlerini cam eserlere yansıttığı Gururla Koleksiyonu ile kutluyor.

Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Gururla Koleksiyonu ile kutluyor - Sayfa 1

CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL ŞİŞECAM’DAN “GURURLA KOLEKSİYONU”

1935 yılında, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin cesur bir girişimcilik öyküsü olarak doğan Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinin ve gelişiminin izlerini cam eserlere yansıttığı Gururla Koleksiyonu ile kutluyor.

Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Gururla Koleksiyonu ile kutluyor - Sayfa 2

1935 yılında, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin cesur bir girişimcilik öyküsü olarak doğan Şişecam, ülkenin kumu, sodası, suyu ve enerjisiyle çıktığı yolda küresel büyüme yolculuğuna devam ediyor. 100 yıllık Cumhuriyet’in 88 yılına eşlik eden Şişecam, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflerini yansıtan geleceğini; 24 bin çalışanı, eşsiz kültürü, yatırımları ve temel harcı olan Cumhuriyet değerleriyle tasarlıyor. Şişecam Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinin ve gelişiminin izlerini cam eserlere yansıttığı Gururla Koleksiyonu ile kutluyor.

Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Gururla Koleksiyonu ile kutluyor - Sayfa 3

Paşabahçe Mağazaları’nda tarih ve sanat tutkunlarının beğenisine sunulan Gururla Koleksiyonu sınırlı sayıda üretilen 26 farklı üründen oluşuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923’te tam bağımsızlığa kavuşmasının üzerinden geçen 100 yılın anısına hazırlanan Gururla Koleksiyonu’ndaki birbirinden güzel cam eserlerin tamamı müzeler, arşivler ve çeşitli koleksiyonlardaki tarihsel objelere, belgelere, fotoğraflara ve tarihi bilgilere dayanarak özel olarak tasarlandı. Gururla Koleksiyonu’nun her bir objesi tarihte önemli bir olaya işaret eden etkileyici bir hikâyeye sahip. Sadece 2023 adet üretilen koleksiyon eserlerinden bazıları ise şöyle:

Şişecam, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100’üncü yılını Gururla Koleksiyonu ile kutluyor - Sayfa 4

Yankı Gramofon:

Cumhuriyet Müzesi’nde sergilenen bir gramofondan ilham alınarak tasarlanan gramofon; Cumhuriyet aydınlanmasının sesini, sözünü, nostaljik bir yaklaşımla camın saflığı ile birleştirerek müzik severlerle buluşturuyor. Akıllı telefonlarla uyumlu bu eser, favori çalma listesini şık ve anlamlı bir gramofonda dinlemek isteyenlere unutulmaz bir deneyim sunuyor.