Anasayfa /  Foto Galeri

Sigara fiyatlarına zam mı geldi? 19 ağustos güncel marka marka sigara fiyatları...

Sigara zammı son dakika gelişmeleri tütün kullanıcılarının gündeminde yer alıyor. Yıl başından bu yana sigara fiyatlarına 8 TL zam yapılmıştı. Peki, sigaraya zam mı geldi? En ucuz ve en pahalı zamlı sigara fiyatları ne kadar? İşte 19 Ağustos 2022 sigara fiyatları güncel listesi

Sigara fiyatlarına zam mı geldi? 19 ağustos güncel marka marka sigara fiyatları... - Sayfa 1

SİGARAYA ZAM GELECEK Mİ?

ÖTV zammının ardından JTİ, Philip Morris, BAT ve İmperial grubuna uygulanan peş peşe sigara zammının ardından sigara fiyatlarına yeni zam geleceği iddiları gündeme geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasının ardından  Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'dan da sigara zammı son dakika açıklaması geldi.

Sigara fiyatlarına zam mı geldi? 19 ağustos güncel marka marka sigara fiyatları... - Sayfa 2

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurdu.

Dündar, şu sözleri kullandı: "Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz " dedi.

Sigara fiyatlarına zam mı geldi? 19 ağustos güncel marka marka sigara fiyatları... - Sayfa 3

SİGARA ZAMMI SONRASI SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Son sigara zammının ardından JTI grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'ye yükselmişti. Yeni zammın uygulanması halinde en ucuz sigara 29,5 ve en pahalı sigara 32 TL'ye yükselecek.

Sigara fiyatlarına zam mı geldi? 19 ağustos güncel marka marka sigara fiyatları... - Sayfa 4

ÖZGÜR AYBAŞ'TAN SİGARA ZAMMI AÇIKLAMASI!

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş "Böyle bir zam yoktur şimdilik bilginiz olsun, sosyal medyada topic olmuş. Tabi bu gelmeyeceği anlamınada gelmez, zamları kanıksamayalım lütfen." açıklamasında bulundu.