Anasayfa /  Yaşam

Şehit ateşi Erzurum'a düştü!

TSK'nın Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerin kimliği belli oldu. Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, yarın memleketi Erzurum'da son yolculuğuna uğurlanacak.

Abone ol
Abone ol 18 Şubat 2019 15:17

TSK'nın Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerin kimliği belli oldu. Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, yarın memleketi Erzurum'da son yolculuğuna uğurlanacak.Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekat bölgesinde devam eden operasyonel faaliyetler esnasında bir askerin şehit olduğunu açıkladı. 

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Zeytin Dalı Harekat bölgesinde devam eden operasyonel faaliyetler esnasında 18 Şubat 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz." 

ERZURUM’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde gerçekleştirilen operasyonel faaliyetler sırasında şehit oldu. Şehidin naaşı Hatay Yeni Devlet Hastanesine götürüldü. Hatay Havalimanında düzenlenecek törenin ardından, şehidimizin naaşı akşam saat 17.00 - 18.00 sıralarında Erzurum’a gelecek. 

Cenaze, yarın öğlen namazı müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karskapı Şehitliği’ne defnedilecek. 


Yorumlar