Anasayfa /  Politika

Seçimlere girebilecek siyasi partiler belli oldu! İşte o partiler...

Türkiye'de genel seçimlere katılabilecek siyasi partilerin listesi belli oldu. Aralarında Muharrem İnce'nin Memlekete Partisi, Mustafa Sarıgün'ün Türkiye Değişim Partisi ve genel başkanlığını Vecdet Öz'ün yaptığı Adalet Partisi de bulunuyor. Seçimlere girebilecek partilerin listesini İYİ Partili Mustafa Tolga Öztürk paylaştı.

Abone ol
Abone ol 10 Mayıs 2022 23:31

İYİ Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, Twitter hesabından Türkiye'de genel seçimlere katılabilecek partilere üç yeni parti da eklendiğini duyurdu. Önümüzdeki ilk seçimlere katılabilecek partilerin sayısı 27'ye yükseldi. O seçim ise Çankırı'da gerçekleşecek.

27'YE YÜKSELDİ

Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisinin de bu listeye eklenmesiyle seçime girebilecek olan parti sayısı 27'ye yükseldi.

Öztürk hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Son yayınlanan seçime katılma yeterliliğine sahip partilere Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi eklendi. Seçime girme yeterliliğine sahip parti sayısı 27 ye yükseldi. Çankırı İli Dodurga Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Seçimine katılabilecek partiler."

Seçimlere girebilecek partilerin tam listesi şöyle:

Yorumlar