Destici'den Millet İttifak'ını kızdıracak iddia! HDP'yle...

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Millet İttifakı Bileşenlerinin HDP'nin seçim barajını aşması için mücadele ettiğini ifade ederek, Meclis çoğunluğunu birlikte sağlayıp, yasaları PKK ile yapmaya kalkacaklar ama milletimiz buna müsaade etmez dedi.

Destici'den Millet İttifak'ını kızdıracak iddia! HDP'yle...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, medya temsilcileriyle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.Destici, Hem Meclis başkanını birlikte seçmeyi hem yasaları birlikte HDP ile yapacaklar. HDP ile yasaları yani PKK'yla.

Ve korkarım ki Allah muhafaza etsin öyle bir şey milletimiz müsade etmez de, öyle bir tablo olsa, bunlar anadilde eğitimi de, özerkliği de herhalde getirecekler, kafalarına koymuşlar. Ama milletimiz buna müsaade etmez, ben buna inanmıyorum dedi. Kürt kardeşlerimizle PKK'yi özdeşleştirmek çok yanlış diyen Destici, Bizim problemimiz PKK iledir. Bizim problemimiz terör örgütleriyledir, terörledir. Bu çizgi çok nettir dedi.

BİZ KÜRTLERLE PKK'YI KESİN ÇİZGİLERLE AYIRIYORUZ

Destici, Kürtler bizim kardeşimiz ve biz kürtlerle PKK'yı kesin çizgilerle ayırıyoruz. Bizim kürtlerle ne gibi bir problemimiz olabilir Hiçbir problemimiz olmaz, tam tersine onlar bizim kardeşimiz. Aynen Arnavutlar gibi, Boşnaklar gibi, Çerkezler gibi. Benim için bir Türkmen neyse bir Kürt te odur. Devletinin, milletinin varlığından yana olan, birlikten beraberlikten yana olan. Böyle bir ayırım yapabilir miyiz biz Böyle bir şey yapamayız. Onun için bizim problemimiz PKK iledir. Bizim problemimiz terör örgütleriyledir, terörledir.

Bu çizgi çok nettir, çok kesindir. Böyle bakmak, böyle değerlendirmek lazım. Onun için Kürtlerin, Kürt kardeşlerimizin büyük bir çoğunluğu cumhur ittifakına oy verecektir ifadelerini kullandı. Büyük Birlik Partisi olarak daima yapıcı ve yol gösterici bir tavır izlediklerini belirten Genel Başkan Destici, 24 Haziran seçimlerinin hem Cumhurbaşkanlığı hem de Meclis ayağının galibinin Cumhur İttifakı olacağını ifade etti. Seçmenin huzur ve istikrardan yana oy kullanacağını vurgulayan Destici, Milletimizin temsilde adaletin en yüksek olduğu meclisten yana, yeni Türkiye'den yana oy kullanacağına inanıyorum dedi.

MİLLETİMİZ YENİ TÜRKİYE'DEN YANA OY KULLANACAKTIR

Destici, Kim ne derse desin ben milletimize güveniyorum. Milletimizin yine sağduyulu hareket edeceğini, birlikten yana, beraberlikten yana, kardeşlikten yana, huzurdan yana, istikrardan yana, güçlü meclisten yana, temsilde adaletin en yüksek olduğu meclisten yana, güçlü hükümetten yana, yeni Türkiye'den yana oy kullanacağına inanıyorum. Türkiye'yi eskiye çevirmeye çalışanlar, yani darbeler, kaoslar, e-muhtıraların yapıldığı eski Türkiye'ye döndürmemeye çok niyetli olduklarını ben sahada görüyorum. Çünkü sürekli sahadayım. Sadece Ankara'da değil, Genel Başkan olmam hasebiyle de pekçok seçim noktasında çalışmalara katıldım, vatandaşımızla yüz yüze bir araya geldim. Bütün bunları da gördüm. Dolayısıyla da ben buna yürekten inanıyorum açıkalamasında bulundu.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Kamuda israfın ve hantallığın önlenmesi adına olumlu olduğunun altını çizen Destici, böylelikle hükümetin daha aksiyonel hale geleceğini ve hareket kazanacağını, dağınıklığın ortadan kalkacağını söyledi. Destici, eski sistemi eleştiren muhalif adayların yeni sistem üzerinden vaatlerde bulunduğunu kaydetti.

YENİ SİSTEME KARŞI ÇIKANLAR ŞİMDİ ONUN ÜZERİNDEN VAATTE BULUNUYOR

Destici, Bakın şunu görürseniz, 16 Nisan referandumu öncesi toplumda, hatta hayır diyen kesimlerde bile yeni sisteme karşı bir direniş ya da karşı çıkış yok. Gün geçtikçe sistemin olumlu olduğu, iyi olduğu, eski sistemle kıyaslanamayacak derecede Türkiye ve Türk milleti için hayırlı olduğu gözüküyor. Ve gittikçe de yavaş yavaş toplumun tüm kesimleri tarafından kabul edilmeye ve kabullenilmeye başladı. Diğer Cumhurbaşkanı adaylarına da baktığımız zaman her ne kadar bir taraftan eskiye döndüreceklerini söyleseler de, öbür taraftan yeni sisteme göre vaatlerde bulunuyorlar. Başkan yardımcılarının kim olacağını açıklıyorlar, onlar da hemen hemen sayın Cumhurbaşkanı'nın söylediği şeylere benzer şeyler söylüyorlar. Yavaş yavaş alışıyor, alışacaklar, ben onun da farkındayım. Çünkü eskiye dönmek gibi bir şey sözkonusu olmaz. Artık ileriye doğru bir adım atılmış. Artık eski defter kapandı, oraya dönüş olmaz. Ben Türkiye için hayırlı olacağına inanıyorum diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 20:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER