Anasayfa /  Foto Galeri

Şebnem Şirin'in son sözleri ortaya çıktı! Katiline Ölmeden önce böyle yalvarmış

Denizli’de 12 bıçak darbesi ile Şebnem Şirin’i boğazını keserek öldüren Furkan Zıbıncı hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Genç kızın, “Furkan, yapma sen böyle biri değilsin. Yardım edin" dediği ortaya çıkarken, Zıbıncı hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istendi.

Şebnem Şirin'in son sözleri ortaya çıktı! Katiline Ölmeden önce böyle yalvarmış - Sayfa 1

Pamukkale ilçesi Çamlaraltı Mahallesi'ndeki bir apartta 27 Ekim 2021 tarihinde meydana gelen olayda, gıda mühendisi Şebnem Şirin (25), erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.

Şebnem Şirin'in son sözleri ortaya çıktı! Katiline Ölmeden önce böyle yalvarmış - Sayfa 2

Adli tıp raporunda, Furkan Zıbıncı’nın Şebnem Şirin’e göğüs, yüz ve boyun kısmından 12 kez bıçakladığı, genç kızın boğazından aldığı derin bıçak darbesi sonucu öldüğü belirtildi. “Gasp, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve cinsel istismar” olmak üzere 6 suç kaydı daha ortaya çıkan Furkan Zıbıncı, "Kasten adam öldürmek" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Şebnem Şirin'in son sözleri ortaya çıktı! Katiline Ölmeden önce böyle yalvarmış - Sayfa 3

Kendisiyle evlenmek isteyen Şebnem Şirin ile teklifi geri çevirdiği ve genç kızın kıskançıkları yüzünden kavga ettiklerini iddia eden Furkan Zıbıncı, yaşananların ardından cep telefonundaki sim kartı çıkarıp attığını, babasıyla aralarında geçtiğini iddia edilen diyalogları ise hatırlamadığını savundu.

Şebnem Şirin'in son sözleri ortaya çıktı! Katiline Ölmeden önce böyle yalvarmış - Sayfa 4

Genç gıda mühendisini vahşice öldüren Furkan Zıbıncı hakkında başlatılan soruşturmada, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. Güvenlik kamerası ve cep telefonu kayıtlarının yanı sıra Zıbıncı’nın olay günü verdiği ifadelerle diğer delillerin bulunduğu iddianamede, olay günü yaşananlarla ilgili detaylara da yer verildi.
Alınan kan örneğinden alkollü olduğu tespit edilen Furkan Zıbıncı’nın, yakınlarına “Konu kadın cinayeti olarak hatırlanacak ama bilmediğiniz çok şey var” şeklinde bir not bıraktığı ortaya çıktı. Olay gecesi evlenip hamile kalmak isteyen Şebnem Şirin ile bu teklifi geri çevirdiği için tartışmaya başladıklarını ifade eden Furkan Zıbıncı’nın yaşananların ardından babası ve arkadaşlarını arayarak kaçmak için yardım istediği de iddianameye girdi.