Anasayfa /  Foto Galeri

Şaşırtan koronavirüs anketi! Yüzde 55’lik kesim o yerlere gitmeyecek

Şaşırtan koronavirüs anketi! Yüzde 55’lik kesim o yerlere gitmeyecek...Koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında kapatılan kafe ve restoranların, normalleşme süreci çerçevesinde yeniden açılması gündeme gelmişken, 9 büyük ilde dikkat çeken bir araştırma yapıldı ve çıkan sonuçlar herkesi şaşırttı.

Şaşırtan koronavirüs anketi! Yüzde 55’lik kesim o yerlere gitmeyecek - Sayfa 1

Türkiye, koronavirüsle mücadelede normalleşme sürecine girdi. Bu kapsamda, daha önce kapatılan kafe ve restoranların da açılması gündeme gelmişken, konuyla ilgili dikkat çeken bir anket yapıldı.

Şaşırtan koronavirüs anketi! Yüzde 55’lik kesim o yerlere gitmeyecek - Sayfa 2

"Kuantum Araştırma Online Tüketici Paneli" üzerinden 9 büyük ilde, 600 katılımcı ile yapılan çalışmada; katılımcıların normalleşme sürecinde, daha önce belli periyotlar ile gittikleri kafe ve restoranlara gitme davranışlarını benzer şekilde devam ettirip ettirmeyeceklerini incelendi.

Şaşırtan koronavirüs anketi! Yüzde 55’lik kesim o yerlere gitmeyecek - Sayfa 3

Yüzde 55’lik kesim, kafe ve restoranlara gitmeyecek

Yüzde 55’lik kesim, kafe ve restoranlara gitmeyeceğini belirtirken, katılımcıların yüzde 24’ü gidecekleri yönünde görüş bildirdi. Yüzde 21’lik kesim ise kararsız bir tutum sergiledi.

Şaşırtan koronavirüs anketi! Yüzde 55’lik kesim o yerlere gitmeyecek - Sayfa 4

Sonuçlar cinsiyet bakımından incelediğinde kadınların yüzde 61’lik bir oranla, erkeklerden (yüzde 48) istatistiki bakımından anlamlı ve olumsuz bir eğilim ile farklılaştığını gösterdi.