Anasayfa /  Dünya

Sapık polis memuru 24 kadına tecavüz etmiş! İtirafları kan dondurdu...

İngiltere'de yaşanan tecavüz skandalı mide bulandırdı. Bir polisin 24 kadına tecavüz ettiği ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden polis memurunun itirafları kan dondurdu.

Abone ol
Abone ol 16 Ocak 2023 22:18

İngiltere'nin başkenti Londra’da milletvekilleri ve diplomatları koruyan 48 yaşındaki polis memuru David Carrick'in yıllarca çok sayıda kadına tecavüz etmekten yargılandığı davada önemli bir gelişme yaşandı.

Arkadaşlık uygulaması üzerinden tanıştığı bir kadına tecavüz etmekle suçlanan ve 2020'de gözaltına alınan polis memuru Carrick, daha önce hakkındaki iddiaları reddetmişti. Yaklaşık 20 yıl boyunca 24 ayrı tecavüz olayına karıştığı belirtilen polis memuru, görevdeki konumunu kurbanlarını susturmak amacıyla kullanmakla suçlanıyordu.

Dava İngiltere'de büyük ses getirmiş, anketlerde giderek güven kaybı yaşan Londra emniyeti özür dileyerek halkın endişelerinin giderilmesi için gerekli adımları atma sözü vermişti.

Parlamento ve diplomatik koruma birimi bünyesinde görev yapan ve suçlamalar sonrası açığa alınan Carrick'in son duruşmada suçunu itiraf ettiği açıklandı. İngiliz basını bu itirafla Carrick'in, “İngiltere'nin en çok suç işleyen cinsel saldırı hükümlüsü” olduğunu aktardı.

Carrick'in bazı vakalarda detay verdiği detayların mide bulandırdığı belirtildi.

LONDRA EMNİYETİNDEN ÖZÜR

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'ın sözcüsü davayı “şoke edici” diye nitelerken Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan da davayla ilgili soru işaretlerinin giderilmesi çağrısı yaptı.

Emniyet yetkilileri, olayın yıllarca fark edilmemiş olmasının “büyük bir hata” olduğunu kabul etti. Londra emniyeti, dava nedeniyle bugün yeni bir özür açıklaması daha yayınlayarak benzer olayların yaşanmaması için sıkı önlemler alınacağını duyurdu.

İngiltere’de 2021'de 33 yaşındaki Sarah Everard'ın Londra yakınındaki Kent’te bir polis memuru tarafından kaçırılıp öldürülmesi de büyük tepkiye yol açmıştı. Saldırgan polis ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

Etiketler ingiltere
Yorumlar