Temel Karamollaoğlu Kayseri belediye başkan adaylarını açıkladı!

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlenen tören ile partisinin Kayseri belediye başkan adaylarını açıkladı.

Temel Karamollaoğlu Kayseri belediye başkan adaylarını açıkladı!

SP lideri Karamollaoğlu, Kayseri'nin İncesu ilçesinde cuma namazını kıldıktan sonra esnaf ziyaretinde bulundu ardından seçim bürosunu hizmete açtı. Burada kalabalığa hitap eden Karamollaoğlu, "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Mahalli seçimlere gidiyoruz, genel seçimlere gitmiyoruz. Hükümet değişmeyecek, olduğu yerde kalacak. Belediye başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz değişecek, genel idareyi değiştirecek bir şey yok; ama anlayamadığımız bir iş var. Ankara'daki merkezi yönetim ciddi endişe ve telaş içinde. 'Seçimi kaybedersek ne olur?' diye düşünüyorlar. Hiçbir şey olmaz. Siz yine yerinizde oturacaksınız. İcraatlarınıza devam edeceksiniz. Ancak milletin bu sefer mahalli idarelerde gösterdiği tercihe göre bundan önceki tavrınızla mı devam edeceksiniz yoksa yanılıp, yeni bir anlayışı mı getireceksiniz, buna millet karar verecek. '1994 ruhuna geri döneceğiz' diyor, 'Ben 94 ruhuna geri döneceğim' diye dönülmez ki mübarekler. 94 yılını niye bıraktınız ki geri dönme ihtiyacı duyuyorsunuz?" diye konuştu.

'GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ RUHUNU TAŞIYORUZ'

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, '1994 ruhu'nu 50 yıldır taşıdıklarını kaydederek, "Biz 1969'dan beri bu gönül belediyeciliği ruhunu taşıyoruz. Biz güzel hizmetleri göz ardı etmeyiz. Yanlışları dile getirmekten çekinmeyiz. Dost acı söyler, yalakalar acı söylemez. Biz sizle 50 yıl arkadaşlık yaptık. Bir nokta geldi; 20 yıl önce koptunuz, gittiniz. Yanlış bir yola girdiniz. Çok ciddi hatalar yapıyorsunuz. Yaptığınız hatalar da yaptıklarını yok hükmünde kılıyor. Bir ülkede adalet zedelenirse o ülkede huzur kalmaz. Adalet mülkün temelidir. Siz adaleti kökünden sarstınız. Bizden ayrıldığınızda adalete vurgu yapmak için partinizin ismini bile Adalet ve Kalkınma Partisi koydunuz. Şimdi millet adalet arıyor sizden, bu adaleti vermiyorsunuz. Yeri geldiği zaman zulmetmekten çekinmiyorsunuz. Bunu dile getirmek bizim vazifemiz" dedi. 

KAYSERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLADI

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlenen tören ile partisinin Kayseri belediye başkan adaylarını açıkladı. Aday tanıtım toplantısında konuşan Karamollaoğlu, bir ilçe başkanının 'Hainlere oy vereceğinize hırsızlara oy verin' dediğini belirterek, "Bizim içimizde hırsız ve hain çıkmaz. Herkes bunu böyle bilsin. 'Hırsızlık yok' diyemiyor. 'Bizim hırsızımız' iyidir diyor. Hırsızlık yapan ilçenin problemini çözemez" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, SP İl Başkanı Mahmut Arıkan ve partililer katıldı. Törende partiye yeni katılanlara rozetleri takıldı.

'31 MART SEÇİMLERİ ŞÖLEN HAVASINDA GEÇECEK'

Karamollaoğlu, "Bugün önemli bir gün. Yaklaşan mahalli idareler seçimlerinde ilçe belediye başkanlarımızı ve büyükşehir belediye başkan adayımızı açıklıyoruz. İnşallah seçimlerin hemen arkasından hepsini tebrik etmeyi Allah bizlere nasip etsin. 31 Mart seçimleri bir şölen havasında geçecek. Türkiye'nin geleceğiyle ilgili önemli bir adım atacağız. Bu seçimlerde kullanacağımız oylar ülkenin geleceği noktasında işaret fişeği olacaktır diye düşünüyorum. İktidarda olanların istedikleri 1994 ruhunu biz 40-50 senedir yaşıyoruz. İnşallah onların istedikleri ruhu biz 31 Mart sonrası hayata geçireceğiz" diye konuştu.

'BU SEÇİMLERE CEPSİZ CEKETLE ÇIKALIM'

17 yıldır iktidarda bulunanlar elbette bir şeyler yaptı ki oy verenler bir şeyler bekledi. Ama artık bu iktidar bitti. Değişecekler. Neden? Ülkemizin birikmiş olan problemlerine çözüm üretemiyorlar. Yol, tünel, köprü yaptılar ama bunun yanında yolsuzluk aldı başını gidiyor. İstişare ve liyakate hiç önem verilmiyor. İşsizlik çığ gibi artıyor. Böylece yok olup gidecek miyiz? Heyecana gelmiş bir ilçe başkanı 'Hainlere oy vereceğinize hırsızlara oy verin' diyor. Bizim içimizde hırsız ve hain çıkmaz. Herkes bunu böyle bilsin. Hırsızlık yok diyemiyor. 'Bizim hırsızımız' iyidir diyor. Hırsızlık yapan ilçenin problemini çözemez. Biz gelin bu seçimlere cepsiz ceketle çıkalım. Cepsiz ceket giyilir mi? Sen herhangi bir şekilde harama tenezzül etmeyeceksen cepsiz bir ceketle bu memlekete 5 sene hizmet edersin. Onun için dürüst başkan, dürüst yönetim diyoruz. Onun için biz başkayız. Biz bu ideallerimizi 50 senedir söylüyoruz" dedi.

ADAYLAR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mahmut Arıkan, Melikgazi: Sinan Aktaş, Kocasinan: Haşim Özçelik, Talas: Harun Toprak, Hacılar: Erdal Altun, Pınarbaşı: Vacit Kip, Develi: Abdullah Akkuş, İncesu: Orhan Kaya, Sarıoğlan: İbrahim Turgut, Tomarza: Ömer Yerli, Bünyan: Hakan Çelik, Özvatan: Vedat Ali Tur, Akkışla: Abdullah Çağrı Elgün, Yeşilhisar: Yavuz Mercan, Felahiye: Sinan Taşçı ve Sarız ilçesi Muharrem Çelik olarak gösterildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER