Anasayfa /  Foto Galeri

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi ve prim borcu yapılandırması yürürlüğe girdi İşte tüm ayrıntılar

Milyonlarca kişinin beklediği vergi ve cezalara yapılandırma getiren düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi ve prim borcu yapılandırması yürürlüğe girdi İşte tüm ayrıntılar - Sayfa 1

500 milyar liralık borcun yapılandırılacağı milyonlarca kişi tarafından beklenen vergi ve prim yapılandırması resmen yürürlüğe girdi. Bugünden itibaren internet üzerinden ya da vergi dairelerine gidilerek borçlar yapılandırılacak.

Vergi, prim borçları, köprü ve trafik cezaları yeniden yapılandırılacak. Borçların 18 taksitle ödenmesinin önünü açan düzenleme resmen devreye girdi.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi ve prim borcu yapılandırması yürürlüğe girdi İşte tüm ayrıntılar - Sayfa 2

Vergi yapılandırması, gelir, kurumlar, katma değer vergisi, özel tüketim, motorlu taşıtlar, gümrük vergileri, emlak, çevre temizlik vergileriyle ceza ve gecikme faizlerini de kapsayacak. Faiz ödeme şartlarına göre yapılandırmaya eklenecek.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi ve prim borcu yapılandırması yürürlüğe girdi İşte tüm ayrıntılar - Sayfa 3

Öğrenim kredisi borçları, kamunun kira alacakları ile TOBB-TESK-Barolar Birliği aidatları da yapılandırılabilecek. Böylece esnaf üye olduğu odalara borçlarını kolaylıkla ödeyebilecek.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi ve prim borcu yapılandırması yürürlüğe girdi İşte tüm ayrıntılar - Sayfa 4

Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları ile orman köylülerinin kullandığı krediler de yapılandırma kapsamında olacak.