Anasayfa /  Ekonomi

Ramazan pidesi fiyatları ne kadar? 2023 Ramazan pidesi kaç TL?

Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala, bu ayda her yıl düzenli olarak tüm fırınlar da yapılan Ramazan pidesinin fiyatları merak konusu oldu. Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 21 Mart 2023 17:21

Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala, bu ayda her yıl düzenli olarak tüm fırınlar da yapılan Ramazan pidesinin fiyatları merak konusu oldu. Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. İşte detaylar...

2023 RAMAZAN PİDESİ NE KADAR, KAÇ TL?

Ülke genelinde 300 gramlık pide Ramazan ayı boyunca 10 liradan satışa sunulacak. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Ramazan pidesi ücretini açıkladı. Balcı, 'Bu sene Türkiye genelinde azami uygulanacak fiyat, 300 gramı 10 TL olarak uygulanacaktır; kilogram fiyatı 33 TL. Bu sene yaklaşık %60-62 fiyat değişikliği meydana gelmiş oluyor.' ifadelerini kullandı. 

Halil İbrahim Balcı: Yaklaşan Ramazan ayının ülkemize, milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ekmek fiyatında bir değişiklik yok ülke genelinde ekmek 5TL; gündemimizde ekmek fiyatında bir değişiklik bulunmuyor.

İZMİR'DE RAMAZAN PİDESİ KAÇ TL?

 İZMİR'de geçen sene 350 gramı 6 liradan satılan ramazan pidesi, bu yıl 23 Mart Perşembe gününden itibaren 320 gramı 10 liradan satılacak. İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis üyesi ve Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi üyesi Hüseyin Sağır, ramazan pidesinin gramajının düşürülüp, fiyatının artmasındaki en büyük nedenin artan maliyet olduğunu söyledi. Ramazan ayı öncesinde pide fiyatları, İzmir'de de belli oldu. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, geçen sene 350 gramı 6 liradan satılan ramazan pidesinin bu yıl yüzde 66 fiyat artışıyla 10 liradan satışa sunulmasına karar verdi. Diğer yandan ramazan pidesinin gramajı 350 gramdan 320 grama düşürüldü. Pidenin gramajının düşürülüp, fiyatının arttırılmasındaki en büyük nedenin artan maliyet olduğunu belirten İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis üyesi ve Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi üyesi Hüseyin Sağır, onaylanan yeni tarifenin ramazan ayının ilk günü olan 23 Mart Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacağını dile getirdi. Sağır, “İzmir’de, ramazan pidesi 320 gram olarak 10 liradan satılacak. Ankara’da 300 gramı 10 liradan satılacak. Biz 20 gram fedakarlık yaptık. Karar, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde alınıyor. İzmir Ticaret Odası olarak bu kararı uyuyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar