Anasayfa /  Foto Galeri

Ramazan Bayramı tatili için büyük şehirlere yakın tatil rotaları

Ramazan Bayramı tatili başladı. İşte 9 güne uzayan Ramazan Bayramı tatil dönemini şehirde geçirenler için araç kiralayarak günübirlik ya da kısa süreyle konaklayarak seyahat edilebilecek en yakın ve güzel rotaları

Ramazan Bayramı tatili için büyük şehirlere yakın tatil rotaları - Sayfa 1

Ramazan Bayramı tatili için büyük şehirlere yakın tatil rotaları

9 günlük bayram tatili, şehir dışına ve yurt dışına seyahati artırsa da bayramı şehirde geçirenler için de çok sayıda tatil seçeneği bulunuyor. 6-14 Nisan tarihleri arasındaki tatil dönemini şehirde geçiren sehayat severler, bu dönemde yakın rotalara kısa süreli geziler planlayabilir.

ENUYGUN, güzelliklerle dolu ülkemizin metropollerinde yer alan yakın gezi rotalarını derledi. Araç kiralayarak birkaç saat içinde ulaşabileceğiniz, isterseniz günübirlik isterseniz 1-2 gece konaklayarak planlayabileceğiniz gezilerle şehir hayatına kısa bir mola verebilirsiniz.

Ramazan Bayramı tatili için büyük şehirlere yakın tatil rotaları - Sayfa 2

İstanbullular için: Polenezköy-Şile-Ağva

 İstanbul için ilk öneri, popülerliğini koruyan Ağva. Yeşilliği, dere kıyısına kurulmuş restoranları, sevimli bungalovları ile araçla bir saatte ulaşılabilecek eski bir köy yerleşimi olan Ağva’da doğanın canlanışına tanık olabilirsiniz.

Ağva’ya yolculuğunuzu ara duraklarla zenginleştirmek isterseniz, başlangıcı Polonezköy’le yapabilirsiniz. İstanbul içinde bir Polonya köyü atmosferini koruyan Polonezköy’ü keşfettikten sonra Şile kalesinden eşsiz manzarayı seyredebilir ve Ağva’da güzel bir akşam yemeğine doğru yol alabilirsiniz.

Ramazan Bayramı tatili için büyük şehirlere yakın tatil rotaları - Sayfa 3

İzmir’in sakin şehri Seferihisar

İzmir’in uzun kıyı şeridinde şehrin her noktasından hızlı ulaşılabilecek harika bir sahil rotası var: Sakin şehir Seferihisar. Kültürel dokusunu ve mimarisini koruyan Seferihisar’da yerel pazarlardan alışveriş yapabilir, Teos Antik Kenti ve Dionyzos Tapınağı’nı gezebilirsiniz. Aracınızın yönünü Seferihisar’a 6 kilometre uzaklıktaki Sığacık’a doğrultursanız sizi camlarından çiçekler sarkan şirin evler karşılayacak. Burada büyülü sokaklarda gezebilir, sonrasında Sıcağık Kalesi’nde harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Ayrıca Seferihisar gezinizde özgün bir lezzet olan Armola peynirini de mutlaka denemelisiniz.

Ramazan Bayramı tatili için büyük şehirlere yakın tatil rotaları - Sayfa 4

Ankara’nın gölleri ve kaplıcaları

Bayramı şehirde geçiren Ankaralılar için bu yıl her zamankinden erken gelen baharda çok daha güzel görünen üç rota önerisi : İlki Eymir Gölü. Kızılay Meydanı’ndan yarım saat içinde ulaşılan Eymir Gölü ODTÜ ormanı içinde yer alıyor. Göl çevresinde 45 kilometrekarelik alanda doğa içinde keyifli vakit geçirmek için her ayrıntı düşünülmüş. 

Doğa harikaları Mavi Göl ve Tuz Gölü de, kendi aracınızla ya da araç kiralama hizmetinden yararlanarak gidebileceğiniz eşsiz yerler. 

Ankara’nın popüler rotalarından Kızılcahamam, bayramda sağlığı için vakit ayırmak isteyen Ankaralılar için en uygun seçim olacak. Merkeze 1 saat uzaklıkta yer alan ve kaplıcalarıyla ünlü olan Kızılcahamam, doğal dokunun korunduğu termal tesislere sahip.