Ankara'da son anketler ne diyor ? Mansur Yavaş mı Mehmet Özhaseki mi kazanacak?

Ankara'da son anketler ne diyor ? Mansur Yavaş mı Mehmet Özhaseki mi kazanacak? Yerel seçimler yaklaşırken sonucu merakla beklenen şehirlerden Ankara'da tablo netleşmeye başladı.

Ankara'da son anketler ne diyor ? Mansur Yavaş mı Mehmet Özhaseki mi kazanacak?

Ankara'da son anketler ne diyor ? Mansur YavaşMehmet Özhaseki mi kazanacak? Yerel seçimler yaklaşırken sonucu merakla beklenen şehirlerden Ankara'da tablo netleşmeye başladı. 

Ada Araştırma Şirketi'nin 11 Mart'ta sonuçlanan ve 20 bin denekle yapılan anketine göre Mehmet Özhaseki yüzde 43.7, Mansur Yavaş yüzde 42.5, diğer yüzde 2.6, kararsız yüzde 11.2 oy alıyor. Kararsız oyların dağılmasının ardından Mehmet Özhaseki yüzde 49.2 Mansur Yavaş yüzde 47.9 oranına ulaşıyor.

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 2

Anket şirketi yetkilileri kararsızların oranının azalmasıyla Özhaseki'nin oylarının daha da artacağı ve farkın açılacağı yönünde görüş bildiriyor. Geçtiğimiz günlerde de Gezici ve Ada araştırma şirketleri açıkladıkları rakamlarla Özhaseki'nin yarışta önde olduğunu ortaya koymuştu.

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 3

Gezici araştırma şirketine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için vatandaşın hangi partiye oy vermek istediğine ilişkin dağılım incelendiğinde, yüzde 52,2’si AK Parti + MHP Cumhur İttifakı’nın AK Parti adayı Mehmet Özhaseki’ye oy vermek istediğini ifade etmişti. Ankete katılanların yüzde 47,8’si CHP + İYİ Parti İttifakı’nın CHP adayı Mansur Yavaş’a oy vermek istediğini söylemişti.

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 4

Ada Araştırma Şirketi'nin Şubat ayında yaptığı araştırmada da AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki ipi göğüslemişti. Ankara’da 48,6'lık kesim AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki, yüzde 47,9'luk kesim ise 'CHP'nin adayı Mansur Yavaş' demişti. İşte diğer anket şirketlerinin Ankara anketleri...

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 5

Area Araştırmanın Ankara'da 8-24 Şubat tarihleri arasında yaptığı ankete göre Mehmet Özhaseki yüzde 38.6, Mansur Yavaş ise yüzde 43.4 oy olacak. Kararsızlar dağıtıldığında Mehmet Özhaseki'nin oy oranının 45.5, Mansur Yavaş'ın 51.2 olduğu görüldü.

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 6

ORC Araştırmaya göre de Mansur Yavaş önde. 14-31 Ocak tarihlerini kapsayan ankete göre Ankara seçmeninin %41.9'u Mansur Yavaş'a,  yüzde %36,8'i ise Mehmet Özhaseki'ye oy verecek.

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 7

Piar Araştırma şirketinin 31 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında yaptığı ankette de Ankara'da Mansur Yavaş yüzde 41,7 ile Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki'nin yaklaşık 6 puan önünde yer aldı.

Ankara'da son anketler ne diyor anket şirketlerinden bomba sonuçlar - Sayfa 8

SAROS Danışmanlık Mansur Yavaş'ın tahmini oy oranı yüzde 46,2, Mehmet Özhaseki'nin ise yüzde 37,9 olarak belirledi. Bu oranlara kararsızların oyları dağıtıldığında ise Yavaş'ın oy oranı yüzde 54,1'e, Özhaseki'nin oy oranı ise 44,3'e çıkıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER