Anasayfa /  Dünya

Papa'nın Instagram beğenisi ortalığı karıştırdı !

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun Instagram hesabından, Brezilyalı bir modelin fotoğrafı beğenildi. Kısa süre sonra beğeni geri alınsa da durumun fark edilmesi üzerine Vatikan, eylemin kendi içlerinden yapılmış olamayacağını söyleyerek Instagram yönetiminden açıklama istedi.

Abone ol
Abone ol 19 Kasım 2020 16:57

Instagram'da sıklıkla bikinili ya da iç çamaşırlı fotoğraflarını paylaşan Natalia Garibotto isimli modelin geçen ay yayımladığı bir fotoğrafın Papa tarafından beğenildiği 13 Kasım'da fark edildi.

BEĞENİ GERİ ÇEKİLDİ
Katolik haber ajansı CNA, olayla ilgili Vatikan'dan bilgi istemeleri üzerine 14 Kasım'da Papa'nın beğenisinin geri çekildiğini yazdı. CNA ajansı, Papa'nın Instagram hesabının bir ekip tarafından yönetildiğini ve bu olay sonrası Vatikan'ın hesabın kullanımıyla ilgili inceleme başlattığını yazdı.

Papa'nın beğendiği iddia edilen fotoğraf: 

'VATİKAN İÇİNDEN YAPILMIŞ BİR EYLEM OLAMAZ"

Vatikan basın bürosu ise söz konusu fotoğrafın beğenilmesinin Vatikan içinden yapılmış bir eylem olmasına ihtimal vermediklerini belirtti. Basın bürosu, Instagram'dan konuyla ilgili açıklama talep ettiklerini kaydetti. 

"EN AZINDAN CENNETE GİDECEĞİM"

27 yaşındaki model Natalia Garibotto, Papa'nın fotoğrafını beğendiği yönündeki bir haberi, "En azından cennete gideceğim" yorumuyla paylaştı. Papa Francesco'nun Instagram'daki resmi hesabı "franciscus" 7.4 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Yorumlar