Anasayfa /  Politika

Özgür Özel Genel Başkan olursa ilk yapacağı şeyi açıkladı!

Grup Başkanı Özgür Özel CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladıktan sonra sahaya inerek çalışmalara başladı. Grup Başkanı Özgür ÖzelHatay'da düzenlediği basın toplantısında konuştu. 4-5 Kasım'da yapılacak 38. Olağan Kurultay'a ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Özel, "O salona 41 il başkanıyla girsem 81 il başkanı ile çıkacağım. O salondan 1200 seçilmiş delegemizle el ele, omuz omuza çıkacağım. İlk ziyaretimi genel başkan olarak, mazbatayı aldığım gün Hatay'a gerçekleştireceğim" dedi.

Abone ol
Abone ol 25 Ekim 2023 03:32

Özgür Özel Genel Başkan olursa ilk yapacağı şeyi açıkladı!

Hatay'ı ziyaret eden CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde CHP İl Başkanlığı binasının yıkılması nedeniyle Akasya Mahallesi'nde oluşturulan CHP İl Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi. Toplantıda sözlerine, kurultay süreciyle ilgili illerde ziyaretlerde bulunduklarını ve bu kapsamda Hatay'a geldiklerini söyleyerek başlayan Özel, depremde kentin çok büyük kayıp verdiğini ifade etti.

"HATAY'I GÜNDEMTE TUTUMAK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR"

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaretinde kente yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi aldığını aktaran Özel, "Atatürk'ün emanet ettiği bu şehri tarihi dokusuna sahip çıkarak ayağa kaldırmak, şehrin kültürel yapısını koruyarak, kutsal dinler açısından anlamını muhafaza ederek, yan yana birlikte yaşama kültürünü koruyarak, demografisine müdahale edilmesine izin verilmeksizin Hatay'ı gündemde tutmak hepimizin boynunun borcudur." dedi.

"MAZBATAYI ALDIĞIM GÜN HATAY'I ZİYARET EDECEĞİM"

4-5 Kasım'da yapılacak 38. Olağan Kurultay'a ilişkin konulan Özel, "Gençleşerek, birleşerek, güçlenerek, inancımızı artırarak, üzerimizdeki ölü toprağını silkerek, geleceğe umutla bakarak bu kurultay salonundan birlik ve beraberlik içinde, bir kişiyi kaybetmeden Sayın Genel Başkanımıza gerekli saygıyı ve vefayı göstermiş ve gösterecek olarak hep bir arada çıkacağız. O salona 41 il başkanıyla girsem 81 il başkanı ile çıkacağım. O salondan 1200 seçilmiş delegemizle el ele, omuz omuza çıkacağım. O salondan çıktıktan sonra hem bir sembolik önemi olduğunu düşündüğüm için hem de daha sonra ne yapacağımızı göstermesi açısından burada söylüyorum ki ilk ziyaretimi genel başkan olarak, mazbatayı aldığım gün Hatay'a gerçekleştireceğim." ifadelerini kullandı.

 

Etiketler Özgür Özel chp Hatay
Yorumlar