Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Özgür Erdursun'dan 50 yaş altına son dakika EYT açıklaması!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, 50 yaş altındaki EYT mağdurlarına çok kritik bir öneride bulundu. Erdursun, aylık brüt kazanca dikkat çekerek, "Eğer bu rakamın üzerindeyse birkaç yıl emekli olmayın" ifadelerini kullandı. İşte Özgür Erdursun'un emekli maaşını yükseltmek isteyenlere flaş önerisi.

Abone ol
Abone ol 05 Şubat 2023 22:30

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, 50 yaş altındaki EYT mağdurlarına çok kritik bir öneride bulundu. Erdursun, aylık brüt kazanca dikkat çekerek, "Eğer bu rakamın üzerindeyse birkaç yıl emekli olmayın" ifadelerini kullandı. İşte Özgür Erdursun'un emekli maaşını yükseltmek isteyenlere flaş önerisi.

SON 2520 GÜNE DİKKAT

50 yaşın altında EYT'lilerin gelirlerinin emekli maaşlarını etkileyeceğini söyleyen Özgür Erdursun, son 2520 günlük primlere dikkat çekti. Özgür Erdursun, EYT'lilere seslenerek şu ifadeleri kullandı:

"EYT'liler *Son ödenen 2520 güne göre SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hangi statüden emekli olacağınızı belirleyin, statünüzün istediği günleri tamamlayın. SGK'ya borçlanma imkanınız varsa borçlanın ödeyin. Artık yaş şartı yok, sigortalık süresi ve primleriniz sizi emekli edecek."

Özgür Erdursun, aylık brüt kazancı 40 bin liranın üzerinde olan 50 yaş altı EYT'lilere ise şöyle seslendi: "50 yaşın altında EYT'liiseniz ve brüt 40 Bin TL üzerinde aylık geliriniz varsa bir kaç yıl emekli olmayıp emekli aylığınızı arttırmak karlı olabilir... Değil ise emekli olayım mı diye düşünmeyin şartlar uygunsa emekli olun!"

Etiketler eyt özgür erdursun
Yorumlar