Anasayfa /  Foto Galeri

Oyuncu Murat Cemcir Necati Kocabay'dan şikayetçi oldu!

Oyuncu Murat Cemcir ve Nurgül Yeşilçay'ın sevgilisi yapımcı Necati Kocabay arasında sular durulmuyor...

Oyuncu Murat Cemcir Necati Kocabay'dan şikayetçi oldu! - Sayfa 1

Yapımcı Necati Kocabay, arkadaşı Murat Cemcir'in prodüksiyon şirketinde yapımcı ve yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak çalışıyordu. Kocabay, 1 Mart'ta Cemcir'e bir mail atarak istifa etti.

Oyuncu Murat Cemcir Necati Kocabay'dan şikayetçi oldu! - Sayfa 2

Ancak Cemcir, bir arabulucu vasıtasıyla Kocabay'ın işten çıkarken karşılıklı anlaştıklarına dair bir sözleşme imzalamasını istedi. Kocabay, istifa ettiği için gerekli haklarının kendisine ödenmesi gerektiğini ileri sürerek sözleşmeyi reddetti. ardından da İstanbul İş Mahkemesi'ne başvurarak Cemcir'in şirketine dava açtı. Şirkette 2016 yılından beri çalıştığını beyan eden Kocabay, maaş alacağı, kıdem ve ihbar tazminatı haklarının kendisine verilmesini istedi.

Oyuncu Murat Cemcir Necati Kocabay'dan şikayetçi oldu! - Sayfa 3

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre; Murat Cemcir, dava sonrası Kocabay'ın şirketi soyduğunu ileri sürerek şikayetçi oldu. Dilekçede, şirketin iş ve işlemleriyle ilgili şirket yönetici olarak hareket eden Kocabay'ın, şirketin yazılı izni ve bilgisi dışında kendisine verilen yetkiyle diğer şirket çalışanlarına usulsüz avans kullandırdığı, bu nedenle işine son verildiği anlatıldı.

Oyuncu Murat Cemcir Necati Kocabay'dan şikayetçi oldu! - Sayfa 4

Cemcir, şirket hesaplarından para çıkışlarında bulunduğu ve bunların aktarım yerlerinin açıklamalarına ait farklılıklar olduğu, makyajlama yaparak bunların şüphelinin şahsi hesabına aktarıldığını belirterek bu aktarımların şirketin iştigal konusu dışında ve tamamen şahsi harcamalarda kullanıldığını iddia etti.