Anasayfa /  Dünya

Okulda başörtülü kıza çirkin saldırı! ABD'deki başörtü skandalı kamerada! İzle

Amerika Birleşik Devletleri'ni New Jersey eyaletindeki bir okulda başörtülü müslüman bir genç kıza acımasızca bir saldırı gerçekleşti.

Abone ol
Abone ol 13 Nisan 2019 09:32

ABD’nin New Jersey eyaletindeki East Burnswick Lisesi'nde Müslüman bir kız öğrenciye yönelik çirkin bir saldırı gerçekleşti. Saldırgan müslüman kızın başındaki örtüyü çıkarmaya çalışırken aynı zamanda yüzünde tükürdü.

Sosyal medya üzerinden yayılan videoda Müslüman başörtülü bir kız öğrencinin okulun yemek salonunda diğer bir öğrenci tarafından yere yatırılarak darbedildiği gözüküyor

Medyaya yansıyan haberlerde, ismi verilmeyen bir öğrenci, "Müslüman bir kızın yerde diğer bir kız tarafından acımasızca dövüldüğünü gördüm." dedi.

'NEFRET SUÇU'

ABD'nin New Jersey eyaletindeki East Burnswick Lisesi'nde meydana gelen saldırıya tanık olan kişiler olayı anlarttırken Müslüman kızın başörtüsünün çıkarılmaya çalışıldığını ve yüzüne tükürüldüğünü söyledi.  Olayın üzerine yüzlerce öğrenci aile üyesinin katıldığı okulun yönetim toplantısında Okul Müdürü Müdürü Victor Voleski, "Bu olayın etkisinden dolayı Müslüman toplumundan şahsen özür dilemek istiyorum." ifadesini kullandı.

Kavganın muhtemel "nefret suçu" olarak soruşturulduğu belirtilirken, okul yönetiminin, "şiddete sıfır tolerans" politikası gereği, Müslüman kız da dahil kavgaya karışan ve videoyu çeken öğrencilere geçici bir süre uzaklaştırma cezası verdiği kaydedildi.


Yorumlar