Anasayfa /  Eğitim

Öğretmen mülakat yerleri belli oldu mu? Mülakat ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenlik atamaları için başvuru süreci geçtiğimiz haftalarda sona erdi. Şu an başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklerken, sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri hala duyurulmadı. Peki öğretmen mülakat yerleri belli oldu mu?

Abone ol
Abone ol 13 Haziran 2024 21:30

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerinin açıklanıp açıklanmadığı araştırılıyor. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri 10 Haziran’da e-Devlet üzerinden yayınlanacak. Başvuru sonuçlarında yer alan bilgiye göre mülakat sınavına girmeye hak kazanan adayların gireceği sınav ise 1 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı olarak görülecek.

MEB tarafından gerçekleştirilecek olan atamalar için sözleşmeli öğretmenlik başvuru süreci geçtiğimiz haftalarda tamamlandı, öğretmen adayları şimdi ise başvuru sonuçları için beklemeye başladı. 20 bin öğretmen ataması branş dağılımı 87 alanda gerçekleşirken, en çok kontenjan 3 bin 263 ile sınıf öğretmenliğine ve 2 bin 499 ile özel eğitim öğretmenliğine ayrıldı. Sözlü sınava alınmaya hak kazanan sözleşmeli öğretmenlik adayları bugün yani 10 Haziran Pazartesi günü netliğe kavuşacak. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJAN BELLİ OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmen atamaları için branş dağılımı ve kontenjanlar duyuruldu. Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri 20- 31 Mayıs tarihleri arasında alındı. Öğretmenlik için atamaları için belirlenen 87 alandan en fazla kontenjan ayrılan beş branşlar şu şekilde; Sınıf öğretmenliği 3 bin 263, özel eğitim 2 bin 499, Rehberlik 1.597,  din kültürü ve ahlak bilgisi 1.594, İngilizce 968.

SINAVDA GEREKLİ BELGELER

Adaylar sözlü sınava fotoğraflı sözlü sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgeleri (Nüfus Cüzdanı / Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport) ile alınacaktır. Bunun dışındaki sürücü belgesi, kurum kimlik kartı vb. belgeler geçerli sayılmayacaktır. Fotoğraflı sözlü sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi olmayan adaylar kesinlikle sınav yapılan binaya alınmayacaktır.

Yorumlar