Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Neşet Ertaş'ın çocukları babalarını konu alan filme tepki gösterdi

Neşet Ertaş'ın çocukları, babalarıyla ilgili film çekilmesine, babalarının istemediği gerekçesiyle tepki gösterdi. Tepki gösteren Hüseyin Ertaş, "Hiç kimseden film için para istemedik" dedi.

Abone ol
Abone ol 25 Eylül 2022 22:02

"Bozkırın Tezenesi" olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş'ın çocukları Hüseyin, Döne ve Canan Ertaş, babalarıyla ilgili film çekilmesine tepki gösterdi. Babasının ölümünden kısa süre önce, hasta haldeyken kendisinden izin belgesi alındığını iddia eden Hüseyin Ertaş, 40 kiloya düşmüş ve kanserle mücadele eden bir insanın hastaneye yatmadan 6 gün önce evine noter götürüp imzasının alınmasının uygun olmadığını söyledi. 

'HİÇ KİMSEDEN 5 KURUŞ PARA İSTEMEDİK'

Babasının istemediği bir filmin çekildiğini söyleyen Hüseyin Ertaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Biz hiç kimseden şimdiye kadar film için para istemedik. Hiç kimseyle görüşmedim. Çıkıyorlar televizyona, 'aile sizden para istedi mi?' diye soruluyor. O da cevap verirken 'o konulara girmeyelim' diyor. Yani arkadaş, istediyse istedi de, istemediyse istemedi. Böyle yapıp bizi zan altında bırakmaya çalışıyorlar. Efendim, açıkça söylüyorum. Ne görüştüm, ne bir para aldım çünkü babamızın istemediği bir durum var, bize kalmış bir durum değil bu. Biz bunu nasıl satabiliriz? Böyle bir durum yok. Hiç kimseden 5 kuruş para istemedik. Bunun da bilinmesini istiyorum."

DAVA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Ailenin avukatı Uğur Çapkın ise Neşet Ertaş'tan alındığı iddia edilen muvafakatnameler, adına yazılan kitap ve film çekimiyle ilgili devam eden 3 farklı davanın olduğunu belirterek, "O muvafakatnamelerle ilgili, fikri sınai haklarla ilgili davalar var. Hem kitap hem yapımcı hem kurduğu şirketlerle ilgili davalar devam ediyor. İnşallah yargı bu davalar neticelenmeden filmin oynatılmasına müsaade etmez" dedi.

Yorumlar