Anasayfa /  Foto Galeri

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? Bakan Selçuk duyurdu!

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek araştırılıyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Eylül’de yani bugün başlayacağını duyurdu. Peki Nakdi Ücret Desteği nedir, kimlere verilir? İşte detaylar...

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? Bakan Selçuk duyurdu! - Sayfa 1

Koronavirüs pandemisi sürecinde vatandaşlara verilen Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin desteği) ödemelerinin yapılacağı tarih duyuruldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre; ödemeler belirlenen tarihlerde vatandaşların TC kimlik numaralarına göre yatacak. Peki, Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yapılacak? Ücretsiz izin maaş desteği veya nakdi ücret desteği ne zaman yatacak, yattı mı? İşte tüm detaylar…

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? Bakan Selçuk duyurdu! - Sayfa 2

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı." ifadelerini kullandı.

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? Bakan Selçuk duyurdu! - Sayfa 3

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün itibariyle başladı." dedi.

Nakdi Ücret Desteği ne zaman ödenecek? Bakan Selçuk duyurdu! - Sayfa 4

Ödemelerin 8 Eylül’den itibaren hesaplara yatırıldığını açıklayan Bakan Selçuk, ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını hatırlattı. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla yapılacaktır.