Anasayfa /  Foto Galeri

MTV için yeniden değerleme oranı belli oldu! Hangi araç için kaç lira ödenecek?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2023 oranı belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) 2023 yılında uygulanacak olan yeniden değerleme oranı yüzde 122,9'dan yüzde 61,5'e düşürüldü. Peki kim, ne kadar MTV ödeyecek? MTV ödemesi nasıl yapılır? MTV taksit ödeme tarihleri ne? Tüm detaylar haberimizde...

MTV için yeniden değerleme oranı belli oldu! Hangi araç için kaç lira ödenecek? - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) uygulanacak yeniden değerleme oranında indirim yetkisini kullandı. Yeni yılda MTV yüzde 122,9 yerine 61,5 oranında artacak. Bu artışla birlikte en düşük MTV 219 TL'ye çıkarken ödenecek en yüksek MTV oranı ise 101.153 TL'ye çıktı. Peki 2022 yılında hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? MTV ödemesi nasıl yapılır? MTV taksit ödeme tarihleri ne? İşte tüm detaylar...

MTV için yeniden değerleme oranı belli oldu! Hangi araç için kaç lira ödenecek? - Sayfa 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Motorlu Taşıtlar Vergisi yeniden değerleme oranını yüzde 122,9'dan yüzde 61,5'e düşürdü. 

2022 yılında vergi, harç ve cezalarda uygulanacak yeniden değerleme oranı yüzde 36,2 olarak belirlenmişti. Yeniden değerleme oranında yüzde 50 indirim yapma yetkisi bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yetkisini kullandı. 

MTV için yeniden değerleme oranı belli oldu! Hangi araç için kaç lira ödenecek? - Sayfa 3

Yılda iki kere ödenmesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksidi Ocak ayında ikincisi ise Temmuz'da ödeniyor.

MTV için yeniden değerleme oranı belli oldu! Hangi araç için kaç lira ödenecek? - Sayfa 4

Peki güncel MTV oranlarıyla hangi araç sahibi ne kadar ödüyor? MTV ödemesi nasıl yapılır? MTV taksit ödeme tarihleri ne?