Anasayfa /  Güncel

MSB personel alımı: MSB sözleşmeli er alımı ne zaman yapılacak? MSB personel alımı şartları neler?

MSB kadrolarında yer almak isteyen adaylar merakla MSB personel alımı başvurularını nasıl yapacağını ve şartların neler olduğunu araştırıyor. MSB personel alımı şartları neler? 2019 MSB başvuru nasıl yapılır?Milli Savunma Bakanlığı başvuru şartları neler?

Abone ol
Abone ol 28 Şubat 2019 18:14

MSB kadrolarında yer almak isteyen adaylar merakla MSB personel alımı başvurularını nasıl yapacağını ve şartların neler olduğunu araştırıyor. MSB personel alımı şartları neler? 2019 MSB başvuru nasıl yapılır?Milli Savunma Bakanlığı başvuru şartları neler?

MSB personel alımı için geri sayım başladı, başvuruların nasıl yapılacağı merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve Kara, Hava ve Deniz kuvvetleri komutanlığı uzman erbaş alımıyla alakalı olarak açıklamalar yapıldı.

MSB 2019 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.

2. Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a FYT’ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” ve,

b. “FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

msb sözcü ile ilgili görsel sonucu

MSB PERSONEL ALIMI DETAYLARI

Sözleşmeli erbaş ve er; vatani görevini yapmakta olan yükümlü erbaş ve erlerin yapmış oldukları görevleri yerine getirmek için belirli bir ücret karşılığı 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre istihdam edilen, erbaş ve er kadrolarında görev yapan asker kişidir.

Sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askerî eğitime alınır. Askerî eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, yetkili komutanlıklarca dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılır. Müteakip sözleşmeler, bir yıldan az, üç yıldan fazla olmamak şartıyla azami yedi yıllık hizmet süresi sonuna kadar uzatılabilir. Sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme süreleri sona ermeden sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedemezler.


Yorumlar