Anasayfa /  Ekonomi

Motorine indirim! 4 Mayıs indirimli benzin ve motorin fiyatları

Milyonlarca araç sahibinin yakından takip ettiği akaryakıt fiyatları brent petrol fiyatlarında yaşanan değişimlere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Peki Motorine kaç TL indirim geldi? 4 Mayıs güncel akaryakıt fiyatları...

Abone ol
Abone ol 04 Mayıs 2023 11:35

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüşle birlikte dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Motorinin litre fiyatına 59 kuruşluk bir indirim yapılması bekleniyordu. Beklenen indirim daha büyük bir indirim yapılacağı kararının duyurulmasının ardından kaldırıldı. Peki Motorine kaç TL indirim geldi? İşte 4 Mayıs güncel benzin, motorin ve akaryakıt fiyatları...

 Ramazan Bayramı'nın ilk günü akaryakıta çifte indirim gelmiş ve benzinin litresi 1 lira 21 kuruş, motorinin 91 kuruş, 25 Nisan tarihinde ise motorinin litresi 47 kuruş düşmüştü.

Bu gece yarısından itibaren akaryakıta bir indirim daha geldi. Motorinin fiyatı 1 lira 30 kuruş geriledi. İndirimin ardından motorinin litresi İstanbul'da 18 lira 46 kuruş, Ankara'da 18 lira 82 kuruş, İzmir'de ise 18 lira 89 kuruşa indi.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Etiketler petroş benzin motorin
Yorumlar