Anasayfa /  Foto Galeri

Milli voleybolcu Metin Görgün'ün intiharına dair flaş detaylar! İşte Galatasaray'a yazdığı son mesaj

Galatasaray, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor gibi takımların formasını giyen milli voleybolcu Metin Görgün, girdiği bunalım sonucu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kendini atarak intihar etti. Milli voleybolcunun intiharı öncesinde eski kulübü Galatasaray'dan alacakları nedeniyle bir mesaj gönderdiği ortaya çıktı. İşte haberin detayları...

Milli voleybolcu Metin Görgün'ün intiharına dair flaş detaylar! İşte Galatasaray'a yazdığı son mesaj - Sayfa 1

85 kez milli forma giyen A Milli Takım, Galatasaray, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe'de voleybol oynayan, son dönemde ise köşe yazarlığı ile yorumculuk yapan Metin Görgün Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak yaşamına son verdiği öğrenilirken, yaşanan bu intihara dair oldukça ilginç detaylar ortaya çıkıyor.

Milli voleybolcu Metin Görgün'ün intiharına dair flaş detaylar! İşte Galatasaray'a yazdığı son mesaj - Sayfa 2

Metin Görgün’ün bunalıma girmesinin nedeni olarak Galatasaray’dan 5 milyon liralık alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği belirtildi. 

Bununla ilgili Galatasaray yönetimine de bir mesaj gönderen Metin Görgül, “Promegatekstil olarak, batma noktasına geldik. Yaklaşık 5 milyon alacağımız var. Bu kadar uzun sokuklu partnerimizin en tepesinde ki Başkana yazmaktan başka da seçeneğimiz kalmadı. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem. Ama yardımınıza ihtiyacım var” ifadelerini kullandı. 

Öte yandan bazı yöneticilerin de söz konusu ödemeleri yapmamak için direttiği iddia edildi. 

Milli voleybolcu Metin Görgün'ün intiharına dair flaş detaylar! İşte Galatasaray'a yazdığı son mesaj - Sayfa 3

“KİMSEYE ULAŞAMIYORUZ”

Metin Görgül’ün ödemeler konusunda kimseye ulaşamamasının ardından Galatasaray'a yazdığı mesajın tamamı şöyle:

“Sayın Başkanım, öncelikle kendimi tanıtayım. Metin Görgün 1979-1990 yıllarında GS voleybol takımının oyuncularından biriyim. O dönemlerde hatırlarsanız, Eczacıbaşı hegemonyasını yıkıp üç yıl üst üste Türkiye şampiyonu olmuştuk. Rahmetli Paidar Demir, Ahmet Gülüm v Metin Görgün olarak o döneme damga vurmuştuk. 20 yıldır da aralıksız CNN Türk ve Sports Tv de voleybol özelinde program yapıyorum. 

Hürriyet gazetesinde de yazmaya devam ediyorum. Yoğunsunuz ama bu giriş gerekliydi diye düşünüyorum. Size bu yazıları yazma sebebine gelince; bütün bu işlerin yanında ben tekstil üretimi yapan bir firmanın sahibiyim. GS Store ile kurulduğu günden beri çalışıyorum. Çok yönetim çok değişik müdür ve insanla muhatap oldum. Son zamanlarda ki olumlu değişimi size anlatmaz isem, Galatasaraylı olarak doğru yapmamış olacağım. 


Bu olumlu değişim hem kalite hem ekonomik yönden bakıldığında da, geçmişe göre çok daha fark yaratacak düzeyde olduğunu görürsünüz. Açıkça sizin tekrar seçilmeniz birçok Galatasaraylı gibi beni de çok heyecanlandırdı. Ben üretici olarak bu kriz ortamında sözünü tutan, ödemeleri zamanında yapan GS Store bir anda kimseye ulaşılamayan, neredeyse bütün üreticilerinin batma noktasına geldiği bir yere evrildi. En kötüsü muhatap olmaması. 

E. hanıma ulaşamıyoruz. Kaldı ki bu değişimin mimarı olarak gördüğümüz bir kişiydi. Promegatekstil olarak, batma noktasına geldik. Yaklaşık 5 milyon alacağımız var. Bu kadar uzun soluklu partnerimizin en tepesinde ki Başkana yazmaktan başka da seçeneğimiz kalmadı. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem. Ama yardımınıza ihtiyacım var. Güzel bir yapı kurduk, ancak batma noktasındayız. Kolay gelsin”

Milli voleybolcu Metin Görgün'ün intiharına dair flaş detaylar! İşte Galatasaray'a yazdığı son mesaj - Sayfa 4

FEDERASYON VE KULÜPLERDEN AÇIKLAMA

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamada, "Türk voleyboluna sporcu, yazar, programcı ve yorumcu olarak değerli katkılar sağlayan eski milli voleybolcu Metin Görgün'ün vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.