Anasayfa /  Politika

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye ittifak çağrısına İYİ Parti'den çok net yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler için İYİ Parti'ye ittifak çağrısında bulunmuştu. Partiden konuya ilişkin yanıt geldi. Yapılan açıklamada "26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet" denildi.

Abone ol
Abone ol 12 Ağustos 2023 01:16

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye ittifak çağrısına İYİ Parti'den çok net yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli, katıldığı bir televizyon programında yerel seçimler için İYİ Parti'ye ittifak çağrısı yapmıştı.

MHP lideri, bu çağrıyı partisinin Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir aracılığıyla da iletmiş, mesajında "Yuvaya çağırdık, dönmediniz. Ülke hayrına, yerel iktidarda komşu olalım." ifadelerine yer vermişti. İYİ Parti'den ittifak çağrısına yanıt geldi. 

İYİ PARTI'NIN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA, ŞU IFADELER YER ALDI:

Bildiğiniz gibi bir süredir partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritasının kamuoyunda geniş biçimde irdelendiği, farklı iddiaların da öne çıkarıldığı görülmektedir. Dün de bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden benzer bir gelişme zuhur etmiş ve bugün gün içerisinde kimi yetkililerince kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalar ortaya konulmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen büyük kongremizde 85 milyon insanımız için siyasette yeni bir zemin, yeni bir yol açma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğimizi ifade etmiştir.

Söz konusu tartışmaya ilişkin olarak partimizin görüşünü açıkça kamuoyuna iletiyor ve güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz:

26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!

Saygılarımızla….

Yorumlar