Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den yağış uyarısı ! İşte il il 5 günlük hava durumu! Meteoroloji'den 60 il için uyarı

Meteoroloji 19 Eylül cumartesi ve 20 Eylül pazar günü için şiddetli yağmur uyarısı verdi. İstanbul'dan Adana'ya, İzmir'den Samsun'a kadar her yerde yağış var.

Meteoroloji'den yağış uyarısı ! İşte il il 5 günlük hava durumu! Meteoroloji'den 60 il için uyarı - Sayfa 1

Meteoroloji 19 Eylül cumartesi ve 20 Eylül pazar günü için şiddetli yağmur uyarısı verdi. İstanbul'dan Adana'ya, İzmir'den Samsun'a kadar her yerde yağış var.

Meteoroloji'den yağış uyarısı ! İşte il il 5 günlük hava durumu! Meteoroloji'den 60 il için uyarı - Sayfa 2

Meteorolojinin yayınladığı 5 günlük hava durumu tahminine göre cumartesi günü şiddetli yağış geliyor. Yağışla birlikte sıcaklık 7 derece civarında düşecek. Yoğun yağışlar Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu bölgesi hariç tüm yurtta 2 gün boyunca etkili olacak. Gök gürültülü şiddetli yağışlar cumartesi günü 42 ili vuracak. Pazar günü listeye yeni iller dahil olacak ve 60'a yakın ilde şiddetli yağış görülecek. İşte Meteorolojinin sitesinde yayınladığı son hava raporu ve meteoroloji profesöründen gelen uyarı:

Meteoroloji'den yağış uyarısı ! İşte il il 5 günlük hava durumu! Meteoroloji'den 60 il için uyarı - Sayfa 3

Meteoroloji Profesörü Orhan Şen, şiddetli yağışların hafta sonu 2 bölge hariç tüm ilde etkili olacağını duyurdu. Hava sıcaklığı da yağışla birlikte düşecek. Orhan Şen sosyal medya hesabından şu uyarıyı yaptı:
*Hafta sonu 6 - 7 C lik bir sıcaklık düşüşü ile yağmur geliyor. 2 gün görünen yağış Güney-Doğu hariç tüm ülkede olacak. Tarım ; kurumaya bırakılmış tarladaki ürünler toplanmalı. 

Meteoroloji'den yağış uyarısı ! İşte il il 5 günlük hava durumu! Meteoroloji'den 60 il için uyarı - Sayfa 4

Cumartesi günü 42 ilde şiddetli yağış
Meteorolojinin yayınladığı 5 günlük haritalı hava durumu tahminine göre şiddetli yağışlar Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu hariç tüm yurtta etkili olacak. Cumartesi günü İstanbul, İzmir ve Antalya başta olmak üzere 42 ilde gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Yoğun yağış beklenen iller şunlar:
İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Bolu, Zonguldak, Düzce, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Amasya, Çorum, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Burdur, Antalya, Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Isparta, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş