Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı | 17 Şubat 2021 Pazar Hava Durumu

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege'nin kuzeyi Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ riski var

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı | 17 Şubat 2021 Pazar Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı | 17 Şubat 2021 Pazar Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege'nin kuzeyi Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ riski var

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı | 17 Şubat 2021 Pazar Hava Durumu - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege'nin kuzeyi ve Afyonkarahisar çevreleri, Akdeniz, (Ankara ve Eskişehir hariç) İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Bursa'nın kuzey kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Ordu, Giresun ve Tokat çevreleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar, Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Marmara bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı | 17 Şubat 2021 Pazar Hava Durumu - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI:

 Sıcaklıkların iç kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağmur, yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı | 17 Şubat 2021 Pazar Hava Durumu - Sayfa 4

RÜZGAR:

 Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette; Marmara ve Akdeniz'de kuvvetli (40-60 km/sa); Ege, İç Anadolu'nun güneyi, Batı Akdeniz ve Doğu Anadolu'da fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.