Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve toz taşımı uyarısı! 16 Ekim 2023 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ile Kayseri, Sivas, Tokat, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesin düşme, hava kalitesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve toz taşımı uyarısı! 16 Ekim 2023 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ile Kayseri, Sivas, Tokat, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları ile Sakarya, Van ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve toz taşımı uyarısı! 16 Ekim 2023 Hava Durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, Akdeniz ile İç Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve toz taşımı uyarısı! 16 Ekim 2023 Hava Durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve toz taşımı uyarısı! 16 Ekim 2023 Hava Durumu - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları ile Sakarya, Van ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.