Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı! 31 Ocak 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz Bölgesi, İstanbul, Sinop ve Samsun çevrelerinin yağmurlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Akdeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu (Diyarbakır haric) ile Kırklareli, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. YağışlarınMersinin doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı! 31 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı! 31 Ocak 2024 Hava Durumu

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı! 31 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz Bölgesi, İstanbul, Sinop ve Samsun çevrelerinin yağmurlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Akdeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu (Diyarbakır haric) ile Kırklareli, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. YağışlarınMersinin doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı! 31 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: 

Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı! 31 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 4

RÜZGAR: 

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.