Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı! İşte 21 Kasım Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Manisa ve Bursa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ile Kırklareli ve Edirne çevrelerinde kuvvetli, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı! İşte 21 Kasım Hava Durumu - Sayfa 1

UYARILAR

KIYI EGE'DE BEKLENEN KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLARA DİKKAT!: Yarın (Pazartesi) sabah erken saatlerden itibaren Ege’nin kuzey kıyılarında başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, zamanla Kıyı Ege’nin tamamında etkili olarak İzmir ve Muğla çevreleri ile Aydın’ın batısında kuvvetli (25-55 kg/m²), Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51- 85 kg/ m²) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, hortum oluşma riski ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli (40-90 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı! İşte 21 Kasım Hava Durumu - Sayfa 2

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Bursa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kırklareli ve Edirne çevrelerinde kuvvetli, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA 20°C, 25°C

Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

İSTANBUL 19°C, 21°C

Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Silivri ve Çatalca çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 16°C, 18°C

Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 18°C, 25°C

Çok bulutlu

EGE

Çok bulutlu, Kıyı Ege ile Manisa çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve şiddetli, yer yer fırtına şeklinde (40-90 km/saat) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 9°C, 18°C

Çok bulutlu

DENİZLİ 16°C, 23°C

Çok bulutlu

İZMİR 20°C, 22°C

Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 13°C, 17°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı! İşte 21 Kasım Hava Durumu - Sayfa 3

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 13°C, 25°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 17°C, 22°C

Çok bulutlu

HATAY 11°C, 20°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA 12°C, 16°C

Çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin kuzeybatısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA 9°C, 18°C

Çok bulutlu

ESKİŞEHİR 12°C, 20°C

Çok bulutlu

KONYA 10°C, 18°C

Çok bulutlu

YOZGAT 7°C, 16°C

Çok bulutlu

Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı! İşte 21 Kasım Hava Durumu - Sayfa 4

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

BOLU 10°C, 16°C

Çok bulutlu

DÜZCE 13°C, 21°C

Çok bulutlu

KASTAMONU 7°C, 17°C

Çok bulutlu

SİNOP 19°C, 26°C

Çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

AMASYA 10°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu

ARTVİN 9°C, 19°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 17°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 17°C, 24°C

Parçalı bulutlu