Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı uyarısı ve çığ tehlikesi uyarısı! 7 Şubat 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğusu ile zamanla güney ve batı kıyılarının parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile yarın (Çarşamba), Çanakkale'nin güneyi, Kuzey Ege kıyıları, İzmir, Aydın'ın kıyı kesimleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Antalya'nın doğusu ve batı kıyı ilçelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı uyarısı ve çığ tehlikesi uyarısı! 7 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı uyarısı ve çığ tehlikesi uyarısı! 7 Şubat 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğusu ile zamanla güney ve batı kıyılarının parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile yarın (Çarşamba), Çanakkale'nin güneyi, Kuzey Ege kıyıları, İzmir, Aydın'ın kıyı kesimleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Antalya'nın doğusu ve batı kıyı ilçelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; bu akşam saatlerinde Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı uyarısı ve çığ tehlikesi uyarısı! 7 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve genellikle mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı uyarısı ve çığ tehlikesi uyarısı! 7 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de yarın (Çarşamba) zaman zaman kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı uyarısı ve çığ tehlikesi uyarısı! 7 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 4

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI:

Kar yağışının bu akşam saatlerinde Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, yükseklerde buzlanma ve don, tipi, eğimli ve kar örtüsünün yüksek olduğu bölgelerde çığ hadisesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.