Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı! 28 Ocak 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu güney doğusu ile Erzurum, Kars, Ardahan, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde, güney kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı! 28 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı! 28 Ocak 2024 Hava Durumu

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı! 28 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu güney doğusu ile Erzurum, Kars, Ardahan, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde, güney kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yükseklerinde kuvvetli kar yağışlar olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı! 28 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: 

Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı! 28 Ocak 2024 Hava Durumu - Sayfa 4

RÜZGAR: 

Genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, batı kesimlerde zaman zaman kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.