Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara kritik uyarı! Çok kuvvetli geliyor! Cumartesi ve pazar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den uyarı geldi. Son hava durumu tahminlerine göre cuma günü Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış görülecek. Yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, ulaşımda aksamlar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uyaran Meteoroloji, yurt genelinde sıcaklık değerlerinde değişiklik olmayacağını bildirdi. İşte, Meteoroloji'den 4 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara kritik uyarı! Çok kuvvetli geliyor! Cumartesi ve pazar... - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz (Çorum ve Amasya dışında), Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ardahan, Kars, Erzurum ile Antalya’nın batısının iç kesimleri ve Toroslar Mevkii’sinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara kritik uyarı! Çok kuvvetli geliyor! Cumartesi ve pazar... - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI:

 Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara kritik uyarı! Çok kuvvetli geliyor! Cumartesi ve pazar... - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege’nin güneyinde kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara kritik uyarı! Çok kuvvetli geliyor! Cumartesi ve pazar... - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Bu sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına, ulaşımda aksamlar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.