Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji’den bu illerde sağanak yağış, sis ve çığ tehlikesi uyarısı! 24 Şubat 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre;Ülkemizin güney ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir’in batı ilçeleri ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den bu illerde sağanak yağış, sis ve çığ tehlikesi uyarısı! 24 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji’den bu illerde sağanak yağış, sis ve çığ tehlikesi uyarısı! 24 Şubat 2024 Hava Durumu

Meteoroloji’den bu illerde sağanak yağış, sis ve çığ tehlikesi uyarısı! 24 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre;Ülkemizin güney ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir’in batı ilçeleri ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde sis ve yer yer sis bekleniyor.

Meteoroloji’den bu illerde sağanak yağış, sis ve çığ tehlikesi uyarısı! 24 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının artacağı kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den bu illerde sağanak yağış, sis ve çığ tehlikesi uyarısı! 24 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 4

RÜZGAR: 

Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.