Anasayfa /  Foto Galeri

Meteoroloji’den bu iller için kuvvetli rüzgar ve çığ tehlikesi uyarısı! 28 Şubat 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Meteoroloji’den bu iller için kuvvetli rüzgar ve çığ tehlikesi uyarısı! 28 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji’den bu iller için kuvvetli rüzgar ve çığ tehlikesi uyarısı! 28 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den bu iller için kuvvetli rüzgar ve çığ tehlikesi uyarısı! 28 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğusu ve Van'ın güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den bu iller için kuvvetli rüzgar ve çığ tehlikesi uyarısı! 28 Şubat 2024 Hava Durumu - Sayfa 4

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğusu ve Van'ın güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtına sebebi ile oluşabilecek ulaşımda aksamalar, baca gazı (karbon monoksit) zehirlenmeleri, tipi, kar savrulması, kar birikmesi ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli rüzgarın yarın (Çarşamba) gece saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.